۳ میلیارد و ۶۰۵ میلیون تراکنش شاپرکی در اسفندماه سال گذشته از طریق ۱۰ میلیون و ۲۳۲ هزار ابزار اینترنتی، موبایلی و کارتخوان فروشگاهی در کل کشور انجام شد.

ثبت ۳.۶ میلیارد تراکنش شاپرکی در اسفند ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس جدیدترین گزارش شاپرک از وضعیت تراکنش های صورت گرفته در اسفندماه سال گذشته، تعداد ۳ میلیارد و ۶۰۵ میلیون تراکنش شاپرکی در این ماه انجام شده که نسبت به ۳ میلیارد و ۲۲۲ میلیون تراکنش صورت گرفته در بهمن ماه سال گذشته، ۱۱.۸۴ درصد پیشرفت نشان می دهد.

بر پایه این گزارش، مبلغ تراکنش های انجام شده ۷ هزار و ۴۴۰ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به تراکنش های صورت گرفته در بهمن ماه، ۱۶.۹۵ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین مقایسه تعداد تراکنش های صورت گرفته در اسفندماه امسال نسبت به اسفندماه سال گذشته که ۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تراکنش بوده، ۱۱.۶۱ درصد رشد به ثبت رسیده است.

ثبت ۳.۶ میلیارد تراکنش شاپرکی در اسفند ۱۴۰۰

مجموع تراکنش های صورت گرفته در اسفندماه سال گذشته از طریق ۱۰ میلیون و ۲۳۲ هزار ابزار شامل (ابزارهای پذیرش اینترنتی- ابزارهای موبایلی و ابزارهای کارتخوان فروشگاهی) بوده که نسبت به بهمن ماه سال گذشته که تعداد ابزارهای استفاده شده برای تراکنش های شاپرکی، ۱۰ میلیون و ۷۱۷ هزار تراکنش بوده، حدود ۵ درصد افت یافته است.

بیشترین میزان افت ابزارها در بخش ابزارهای پذیرش موبایلی با ۳۲.۵۱ درصد و ابزارهای پذیرش اینترنتی با ۱۸.۷۹ درصد بوده است.

تعداد ابزارهای پذیرش اینترنتی نیز در اسفندماه سال گذشته ۶۶۷ هزار مورد بوده و تعداد ابزارهای موبایلی با کاهش چشمگیر به ۴۰۵ هزار ابزار رسید.

همچنین در اسفندماه سال قبل، ۹ میلیون و ۱۵۹ هزار ابزار کارتخوان فروشگاهی در کل کشور فعال بوده است.

ثبت ۳.۶ میلیارد تراکنش شاپرکی در اسفند ۱۴۰۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =