هر ساله که شورای عالی کار میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران را بر مبنای ماده ۴۱ قانون کار مشخص می‌کند به دلیل کم‌اطلاعی برخی کارفرمایان و کارگران، افزایش مزد به شکل اشتباه محاسبه می‌شود، در حالی که باید افزایش دستمزد کارگران به سه نوع تقسیم شود.

اشتباه برخی کارفرمایان در محاسبه دستمزد کارگران!

به گزارش کارآفرین نیوز؛ هر ساله شورای عالی کار، میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران را بر اساس تورم و سبد معیشت مشخص می کند که امسال حداقل دستمزد کارگران با ۵۷.۴ درصد به مبلغ ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده، اما به دلیل کم اطلاعی برخی از کارفرمایان و همچنین کارگران، ممکن است محاسبات مربوط به افزایش دستمزد، اشتباه انجام شود و مبالغ غیردقیق و اشتباه برای حقوق و دستمزد کارگران لحاظ شود.

در واقع برای افزایش دستمزد کارگران، باید آن را به سه نوع تقسیم نمود:

نوع اول، کارگرانی هستند که بر اساس همان حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار، حقوق می گیرند زیرا این دسته از شاغلین جدیدالاستخدام هستند و سابقه کاری آنها کمتر از یک سال است؛ بنابراین حداقل دستمزد آنها بر مبنای مصوبه شورای عالی کار به مبلغ ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

دستمزد کارگران

نوع دوم، کارگرانی هستند که یک سال اشتغال آنها تمام شده و وارد سال دوم اشتغال می شوند. این نوع شاغلین باید به غیر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار، پایه سنوات را نیز دریافت کنند و پایه سنواتی به حقوق آنها اضافه شود.

نوع سوم، نیز کارگرانی هستند که بیش از دو سال سابقه کار دارند و مثلا از سال ۱۳۹۹ استخدام شده اند، این کارگران عملا وارد دسته سایر سطوح مزدی می شوند و باید محاسبات حقوق آنها بر مبنای سایر سطوح مزدی باشد که برای سال ۱۴۰۱ به میزان افزایش ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان ثابت ماهیانه است. این کارگران همچنین پایه سنوات را دریافت می کنند.

توجه به این نکته ضروری است که به غیر از افزایش دستمزد هر سه نوع از کارگران، پرداخت حق مسکن، حق اولاد و بن کارگری به تمامی آنها الزامی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =