بازپرداخت اقساط وام‌های نهضت ملی مسکن در دوره ۱۰ تا ۲۰ ساله به صورت ماهانه بین ۳ تا ۴ میلیون تومان و بازپرداخت در دوره ۵ ساله نیز ماهانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است.

اقساط وام نهضت ملی مسکن چقدر است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، طرح نهضت ملی مسکن یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم است که طبق آن قرار است طی چهار سال چهار میلیون واحد مسکونی احداث شود.

ثبت نام از متقاضیان دریافت مسکن ملی در سامانه ثمن ۲۹ اسفندماه سال ۱۴۰۰ به پایان رسیده و طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، تعداد کل متقاضیان این طرح بالغ بر ۵ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر است که از این تعداد تاکنون، تعداد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مورد تایید قرار گرفته که پس از پالایش نهایی پیامک های افتتاح حساب و واریز وجه اولیه برای مشمولان ارسال شده است.

لازم به ذکر است، اگر متقاضی پس از ارسال سه دوره پیامک تا یک ماه و نیم اقدام به افتتاح حساب و واریز وجه نکند، از سامانه ثمن (نهضت ملی مسکن) حذف خواهد شد.

برای متقاضیان واجد شرایط تهرانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات و برای متقاضیان سایر کلانشهرها تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی، برای متقاضیان مراکز استانها تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی و برای متقاضیان سایر مناطق شهری و روستاها به ترتیب تسهیلات ۳۰۰ و ۲۵۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

مسکن ملی

در خصوص هزینه های ساخت واحدهای مسکونی و بازپرداخت تسهیلات آن نیز علیرضا جعفری، معاون وزیر راه و شهرسازی به تازگی در برنامه ای تلویزیونی اعلام کرد: بر اساس ارقام اعلام شده سال ۱۴۰۰، تلاش می کنیم صورت وضعیت هر متر مربع واحد نهضت ملی مسکن برای سازنده آن از طریق خط اعتباری متقاضیان (تسهیلات) تامین شود تا ‌بتوانیم با رقم ۴۵۰ میلیون تومان وام در تهران به علاوه آورده ۴۰ میلیون تومانی واحد مسکونی ۷۵ متری تا ۱۱۰ متری طرح را به اتمام برسانیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به اینکه اقساط وام نهضت ملی مسکن به شکل پلکانی محاسبه می شود، گفت: دوره بازپرداخت کوتاه مدت ۵ ساله را برای تسهیلاتی پیش بینی کرده ایم که قسط ماهیانه وام ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است و این اتفاق برای این است که هم بتوانیم زیست سکونتی مطلوبی برای متقاضیان داشته باشیم و هم اینکه به امکانات زیست اجتماعی آن ها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه در مسکن حمایتی باید بتوانیم کاهش هزینه تمام شده را برای متقاضی داشته باشیم و ‌بر این اساس هزینه زمین را حذف کرده ‌ایم، اظهار کرد: سالانه اقساط بلندمدت وام ‌ها ۱۰ تا ۲۰ ساله است و بازپرداخت ماهیانه آن بین ۳ تا ۴ میلیون تومان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =