مدیر اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی از انتشار اولین گزارش رسمی بدهکاران کلان بانکی تا هفته آینده از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: در حال دریافت اطلاعات بانک های خصوصی نیز هستیم.

انتشار گزارش بدهکاران کلان بانکی تا هفته آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، محبوب صادقی در خصوص انتشار لیست بدهکاران کلان شبکه بانکی، گفت: در قانون بودجه تکلیفی برای بانک مرکزی دیده شده که تسهیلات و تعهدات کلان بر اساس اشخاص مربوطه را احصاء و در سایت بانک افشا کند که این آمادگی در بانک مرکزی وجود دارد.

مدیر اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی اظهارداشت: طی هفته آینده اولین گزارش بانک مرکزی منتشر خواهد شد و به تدریج لیست کامل تر خواهد شد.

صادقی تاکید کرد: در بانک مرکزی تجمیعی از بدهکاران را انجام داده بودیم و اجازه افشا در حال حاضر به داده شده که این مسئله می تواند روند وصول مطالبات را بهبود بخشد.

بخشنامه افشا لیست بدهکاران ابلاغ شد

وی انتشار لیست بدهکاران کلان بانکی را مربوط به تمامی بانک ها دانست و افزود: از همه بانک های کشور در حال پیگیری برای ارائه اطلاعات هستیم. البته وظیفه انتشار لیست بدهکاران به بانک مرکزی سپرده شود بود.

مدیر اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی همچنین از برنامه این بانک برای دریافت اطلاعات مربوط به بدهکاران بانک های خصوصی خبر داد و افزود: در حال حاضر، ۴ بانک دولتی لیست بدهکاران خود را منتشر کرده اند.

صادقی همچنین از ارسال بخشنامه مربوط به انتشار لیست بدهکاران کلان بانکی به بانک های کشور خبر داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =