صبحت‌های مطرح شده از سوی سخنگوی وزارت خارجه و سخنگوی دولت حکایت از این دارد که بخشی از منابع ارزی کشور در این هفته آزادسازی خواهد شد.

آزادسازی بخشی از منابع ارزی خارجی کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، سعید خطیب زاده در نشست هفتگی خود در خصوص آزادسازی منابع ارزی کشور گفت: کره جنوبی بدهی قطعی از فروش نفت و میعانات گازی دارد که به ۸۰ میلیون ایرانی بدهی دارد و اقدام موثری برای بازپرداخت آنها صورت نداده است. این دوجانبه است و در چارچوب دوجانبه باید حل و فصل شود و گمانه زنی‌های رسانه‌ای نیز تایید نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: تا پایان هفته بخشی از منابع ایران آزاد می‌شود و هیاتی عالی رتبه در این زمینه تا پایان هفته به تهران سفر می‌کند.

علی بهادری جهرمی نیز در توییتی اعلام کرد: وصول مطالبات و تسویه بدهی کشورهای دیگر به دولت ایران، یکی از وظایف دولت و حقوق ملت است و اقداماتی که اخیراً و در شرایط تحریم برای آزادسازی منابع ارزی و دریافت مطالبات سال‌های گذشته در برخی کشورها صورت گرفته، در این چارچوب است.

پیش از این شایعاتی در خصوص آزاد سازی برخی از منابع ارزی کشور در هفته جاری در رسانه ها مطرح شده بود، که صبحت های مطرح شده توسط این دو مقام رسمی دولتی، مهر تاییدی بر آن است، البته هنوز جزئیاتی در این خصوص اعلام نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =