جهش عجیب قیمت املاک دیجیتال مانعی برای سرمایه‌گذاری افراد به شمار می‌رود و پلتفرم TerraZero با ارائه وام، در صدد افزایش سرمایه‌گذاری مردم در حوزه متاورس است.

وام خرید زمین در متاورس هم از راه رسید!

به گزارش کارآفرین نیوز، ظهور متاورس و تبلیغات گسترده در این حوزه سبب شد که خرید و فروش زمین در این فضا به شکل عجیبی افزایش یابد و در سایه همین افزایش تقاضا، قیمت زمین‌های مجازی با رشد خیره‌کننده‌ای مواجه شود و در حال حاضر قطعات بزرگ زمین در دیسنترالند و سندباکس، میلیون‌ها دلار ارزش دارد.

به دلیل همین قیمت‌ها بالا، امکان خرید زمین مجازی برای بسیاری از افراد علاقه‌مند در این حوزه فراهم نبوده است و با بهره‌گیری از همین خلأ، TerraZero به عوان یک توسعه دهنده متاورس، اقدام به پرداخت وام‌های خرید ملک می‌نماید.

پس از خرید ملک کاربر قادر خواهد بود قابلیت‌های متنوعی بر روی ملک خود اعمال نماید، البته مالکیت این زمین در اختیار TerraZero خواهد بود و کاربر باید اقساط را در زمان مقرر پرداخت نماید، در غیر این صورت زمین توسط این پلتفرم مصادره خواهد شد.

متاورس

ایده پرداخت وام جهت خرید زمین در متاورس توسط دن ریتزیک مدیرعامل سابق شرکت DMG Blockchain Solutions Inc مطرح شد و او در پلتفرم خود این ایده را پیاده‌سازی کرد.

پلتفرم TerraZero خدمات متعددی در حوزه متاورس ارائه می‌دهد، به بیان دیگر TerraZero به کاربران راه‌حل‌های مجازی جهت کسب درآمد از طریق متاورس را پیشنهاد و به توسعه املاک دیجیتالی افراد، کمک می‌نمایند.

وام‌های مسکن، دسترسی به منابع مالی، توسعه و پذیرش متاورس توسط عموم و ... از برنامه‌های اصلی این پلتفرم محسوب می‌شود.

اولین وام این شرکت برای یک قطعه زمین دنیای مجازی سه‌بعدی دیسنترالند پرداخت شد، این کاربر ۴۵ هزار دلار از طریق این پلتفرم دریافت کرد.

بررسی این قطعه زمین حکایت از این دارد که یک زمین تجاری در یک منطقه تفریحی، در نزدیکی سالن کنسرت و زمین گلف بوده است.

نکته دیگر به نرخ بهره وام‌های TerraZero مربوط می‌شود که هنوز به شکل دقیق این نرخ تعیین نشده است، بااین‌وجود مدت‌زمان بازپرداخت این وام‌ها حداکثر دوساله عنوان شده است.

با وجود شباهت این وام با وام‌های دنیای واقعی، اما پرداخت این وام از طریق دیفای یا اپلیکیشن‌های آنلاین صورت می‌گیرد، در واقع بر پایه بلاک‌چین این وام‌ها پرداخت می‌شود.

متاورس حوزه وسیع و بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاران بوده است و این وام‌ها نیز سبب هجوم مردم به این فضا خواهد شد، با این‌ وجود قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، باید تحقیقات و بررسی‌های لازم صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =