بیبی بومرها به عنوان یک نسل متعهد، خودکفا و رقابتی شناخته می‌شوند و ریچارد برانسون از مشهورترین افراد این نسل است.

"بیبی بومرها" یا کودکان نسل انفجار

به گزارش کارآفرین نیوز، در هر نسل فقط تعداد معدودی از مردم وجود دارند که متمایز شده و در میان هم نسلان خود به موفقیت چشمگیر می رسند.

اخیرا مجله فوربس، لیستی از ثروتمندان جهان منتتشر کرد که در آن افرادی مختلفی حضور داشتند، نکته جالب در این لیست به تفاوت سنی افراد مربوط می شود، در این لیست از متولد سال ۱۹۲۵ میلادی تا ۱۹۹۵ میلادی افرادی حضور دارند، به عبارتی می توان گفت فاصله سنی ۷۰ ساله میان ثروتمندان جهان وجود دارد.

در سلسله گزارشات «چهره در حال تغییر میلیاردرها» نسل های مختلف سرمایه داران را با یکدیگر مقایسه می شود، در واقع به بررسی حوزه های کاری، تعداد بانوان و محل زندگی این افراد موفق خواهیم پرداخت.

علاوه بر این، تعداد فرزندان هر کدام از این نسل ها، میزان دارایی، تعداد افراد خودساخته و ... نیز معرفی خواهند شد.

بیبی بومرها

بیبی بومرها یا کودکان نسل انفجار متولد سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ میلادی هستند که به دلیل موج عظیم تولدها پس از جنگ جهانی دوم چنین نامگذاری شده اند، افراد سرمایه دار این نسل، متعهد و خودکفا بوده و سعی در رقابت با دیگران دارند. پس از این این نسل نرخ زاد و ولد با کاهش همراه شد.

با وجود سختی آن دوران، اما برخی از این افراد پیشرفت های خیره کننده ای داشتند و در این میان ریچارد برانسون موسس گروه ویرجین، کار خود را با صد دلار آغاز کرد که آنرا نیز از مادر خود گرفته بود، او این صد دلار را به ۴.۸ میلیارد دلار تبدیل کرد.

اوپارا وینفری نیز با دارایی ۲.۶ میلیارد دلار به عنوان مجری، تهیه کننده، بازیگر و نویسنده برنامه های تلوزیونی از دیگر افراد مشهور این نسل است.

بررسی حوزه های فعالیت نسل بیبی بومرها حکایت از این دارد که اولویت فعالیت های اقتصادی این نسل نیز به مانند نسل خاموش در حوزه فایننس یا همان امورمالی و سرمایه گذاری بوده است.

بیبی بومرها

در واقع ۱۴.۲ درصد از افراد این نسل در حوزه فایننس مشغول به فعالیت هستند، ۱۲.۹ درصد در حوزه تولید و ۱۰.۶ درصد در حوزه مد و خرده فروشی سرمایه گذاری کرده اند.

در این نسل کمترین سرمایه گذاری به انرژی با ۴ درصد و فلزات و مواد معدنی با ۳.۶ درصد اختصاص داده شده است، البته در نسل خاموش حوزه فلزات و مواد معدنی در میان حوزه های مختلف جایی نداشت.

همچنین ۸.۷ درصد از افراد این نسل در حوزه فناوری و تکنولوژی، ۸.۵ درصد در حوزه مراقبت های بهداشتی، ۸.۲ درصد در حوزه مسکن، ۸ درصد در حوزه های چند گانه و ۷.۹ درصد در حوزه غذا و نوشیدنی مشغول به فعالیت هستند.

دارایی خالص بیبی بومرها ۴.۶۱ میلیارد دلار بوده که از نسل خاموش کمتر بوده و به مانند نسل گذشته محل سکونت محبوب این نسل، نیویورک است، بررسی میانگین تعداد فرزندان بیبی مومرها حکایت از این دارد که آنها نسبت به نسل خاموش فرزندان کمتری داشته و میانگین تعداد فرزندان این نسل ۲.۹ است.

۹.۸ درصد از افراد این نسل مربوط به بانوان بوده که در مقایسه با نسل خاموش اندکی بیشتر است، همچنین ۷۱ درصد از افراد این نسل، افراد خودساخته بوده که بدون هیچ گونه پشتوانه ای به چنین جایگاهی رسیده اند، این عدد نیز در مقایسه با نسل خاموش بالاتر است.

۲۷.۳ درصد از افراد این نسل شهروندان ایالات متحده بوده و ۷۳.۲ درصد از افراد نیز در خارج از آمریکا سکونت دارند که حکایت از کاهش تعداد سرمایه داران آمریکایی دارد.

نویسنده: مرصاد قربان نژاد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =