قیمت نفت در معاملات روز گذشته کاهش یافت تا توقفی بر روند صعودی آن در یک هفته گذشته باشد.

روند صعودی قیمت نفت متوقف شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، بهای معاملات نفت برنت ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۶۶ دلار و ۳۷ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت برنت روز چهارشنبه ۴.۶ درصد جهش یافته و در بالاترین قیمت از ۱۷ مارس به این طرف بسته شده بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۵ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۶۲ دلار و ۹ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته با ۴.۹ درصد افزایش بسته شده بود.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۹ آوریل به میزان ۵.۹ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۴۹۲.۴ میلیون بشکه رسیده است در حالیکه تحلیلگران در نظرسنجی رویترز کاهش ذخایر به میزان ۲.۹ میلیون بشکه را پیش‌بینی کرده بودند.

تحلیلگران سیتی ریسرچ در یادداشتی نوشتند: حتی پس از در نظرگرفتن ریسکهای منفی، شاهد برداشت چشمگیر از ذخایر نفت بوده ایم، چرا که فعالیت پالایشگاهی در ماه های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.

ذخایر بنزین آمریکا که معیار مصرف این سوخت است، در همین مدت ۳۰۹ هزار بشکه افزایش یافت و به ۲۳۴.۹ میلیون بشکه رسید که کمتر از پیش‌بینی تحلیلگران از افزایش ذخایر بنزین به میزان ۷۸۶ هزار بشکه بود. سایر سوخت های تقطیری که شامل بنزین و نفت کوره می‌شود ۲.۱ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد که برخلاف پیشبینی تحلیلگران از افزایش این ذخایر به میزان ۹۷۱ هزار بشکه بود

واردات نفت آمریکا هفته گذشته ۴۴۳ هزار بشکه در روز افزایش یافت. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت است ۳۴۶ هزار بشکه در هفته گذشته افزایش یافت.

آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد تقاضا و عرضه جهانی نفت در نیمه دوم سال میلادی جاری متوازن خواهد شد و ممکن است لازم باشد تولیدکنندگان به منظور تامین تقاضای بالاتر، دو میلیون بشکه در روز دیگر به تولیدشان اضافه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =