روند قیمت ارز در هفته جاری بیانگر آن است که ارزش دلار و یورو نسبت به هفته گذشته به ترتیب با کاهش ۱۰۰ و ۵۰۰ تومانی مواجه بوده است.

هفته ریزش قیمت دلار و یورو در بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت دلار در آخرین روز کاری هفته گذشته، ۲۵ هزار و ۲۸۱ تومان در صرافی ملی قیمت خورده بود. در هفته جاری و در روز یک شنبه و چهار شنبه قیمت دلار کاهشی و در سایر روزهای هفته روند آن صعودی بود.

در مجموع نسبت به هفته قبل از آن، دلار با افت ۱۳۵ تومانی مواجه شد.

بررسی قیمت یورو در صرافی ملی نیز نشان می دهد که این ارز در سه روز ابتدایی هفته نزولی و در سایر روزهای هفته روند آن صعودی بوده است.

در مجموع یورو نسبت به هفته گذشته افت ۵۰۲ تومانی را تجربه کرد.

در زمان تهیه این خبر، قیمت خرید دلار در صرافی ملی، ۲۵ هزار و ۱۰۸تومان و قیمت خرید یورو ۲۸ هزار و ۱۹۰تومان بوده است.

روند دلار در بازار آزاد در هفته گذشته تحت تاثیر اخبار مذاکرات هسته ای و طولانی شدن روند آن صعودی شد و در کانال ۲۸ هزار تومان قرار داشت، هرچند در روز چهارشنبه قیمت دلار افت کرد و تحلیل ها حکایت از این دارد که در صورت از دست رفتن محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ روند آن نزولی خواهد شد، که این قیمت بر روی قیمت طلا نیز تاثیر گذار خواهد بود.

روند فرسایش مذاکرات هسته ای بازار ارز را تحت تاثیر قرار دارد، البته خبرهایی مبنی بر آزاد سازی بخشی از منابع ارزی کشور تاثیر اندکی بر روند کاهشی ارز داشته است، با این وجود تا زمان آزادسازی و نتیجه بخش شدن مذاکرات هسته ای، نمی توان انتظار دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد را داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =