بانک مرکزی با رونمایی از سامانه پیامکی ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱، از جدیدترین راهکار خود برای ثبت، تایید، انتقال، استعلام و امور مربوط به چک‌های جدید رونمایی کرد.

سامانه پیامکی استعلام چک فعال شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک مرکزی در راستای تسهیل دسترسی مردم به خدمات چک از سامانه پیامکی ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ رونمایی کرد که کلیه صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک های جدید از امروز قادر هستند با ارسال پیاک به این شماره، نسبت به «ثبت»، «تایید دریافت»، «انتقال»‌، «استعلام» و همچنین «معرفی شماره تلفن همراه برای اطلاع از ثبت یا انتقال چک به نام فرد» اقدام کنند.

البته این امکان در راستای تسهیل دسترسی خدمات چک های جدید بنفش‌رنگ و برای مبلغ تا ۱۵۰ میلیون ریال است.

«معرفی شماره تلفن همراه برای اطلاع از ثبت یا انتقال چک به نام فرد» از امکانات ویژه این سامانه بوده که بر این اساس هر زمان چکی در وجه فرد صادر شود، پیامک ثبت چک برای وی ارسال خواهد شد.

امکان انواع استعلام بدون سقف مبلغی برای اطلاع از وضعیت چک و صادرکننده چک نیز با بهره گیری از این سرشماره ممکن خواهد بود.

دسترسی به سامانه صیاد و دریافت خدمات ثبت صدور، تایید دریافت و انتقال چک از طریق اینترنت بانک، موبایل‌بانک، برنامک‌های موبایلی، شعب و خودپردازهای بانک‌های عامل در گذشته صورت گرفته بود و حال با اضافه شدن استعلام پیامکی، راه های استعلام در این شیوه پرداخت تکمیل شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =