استقبال سرمایه‌گذاران در حوزه ارزهای دیجیتالی سبب شده که دانشگاه‌هایی مانند آکسفورد، هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) بخش مهمی از این فناوری‌ها را به برنامه‌های خود اضافه کنند و الگوبرداری از این دانشگاه‌ها برای موسسات آموزشی کشور ضروری محسوب می شود.

"کریپتوکارنسی" به برنامه دروس دانشگاه‌ها اضافه شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سال گذشته میلادی همراه با رشد بازار کریپتو بود به‌ گونه‌ای که ارزش کل بازار به ۳ تریلیون دلار رسید و همین امر سبب شد افراد، دولت‌ها و موسسات آموزشی نگاه جامع‌تری به این بازار داشته باشند.

رشد و توجه این بازار سبب شد که استارتاپ‌های متعددی وارد این صنعت شوند و این امر سبب افزایش فرصت‌های شغلی در این حوزه شد. در سایه همین مسائل، دانشگاه‌های برتر جهان نظیر هاروارد، آکسفورد و موسسه فناوری ماساچوست برخی از دروس کریپتو را به سرفصل‌های رسمی خود اضافه کردند.

MIT یا همان موسسه فناوری ماساچوست به‌عنوان پیش‌گام حوزه بلاک‌چین در این حوزه شناخته می‌شود و پس از آن دانشگاه هاروارد در رتبه دوم قرار دارد و تحقیقات گسترده در خصوص اکوسیستم غیرمتمرکز در آن صورت‌ گرفته است.

تدریس بلاک چین در دانشگاه

جالب اینجاست که گری جنسلر، به‌ عنوان رئیس فعلی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یکی از مدرسین دوره بلاک‌چین MIT است، همچنین این دانشگاه از زمان روی کارآمدن بیت‌کوین، باشگاهی به نام MIT Bitcoin Club را تاسیس کرده که به‌ عنوان یکی از باشگاه‌های قدیمی، کانون موضوعات بلاک‌چین دانشگاه است.

موسسه فناوری ماساچوست در زمینه فناوری بلاک‌چین دارای مجله معتبری بوده که به‌ صورت رایگان توزیع می‌شود. اخلاق بلاک‌چین، مرز دیجیتال B، دفتر کل عمومی مشترک به‌عنوان سه درس کلیدی در سرفصل‌های MIT قرار گرفته است.

بلاک‌چین و DLT سازمانی برای مدیران و بلاک‌چین، ارزهای دیجیتال و دفتر کل توزیع شده از اینجا شروع می‌شود، نیز به‌عنوان دو درس اصلی در سرفصل دانشگاه هاروارد قرار دارد.

هاروارد به‌ صورت هفتگی کنفرانسی تحت عنوان Crypto ۱۰۱ برگزار می‌کند و تا به امروز شش دوره رایگان در مورد ارزهای رمز پایه و یک دوره آنلاین مقدماتی با عنوان نوآوری پیشرفت با فناوری بلاک‌چین برگزار کرده است.

آکسفورد نیز به‌ عنوان دومین دانشگاه قدیمی جهان، یکی از مراکز پیشرو برای یادگیری فناوری جدید در اروپا شناخته می‌شود و مقالات متعددی در حوزه بلاک‌چین منتشر کرده است.

مهندسی نرم‌افزار بلاک‌چین، بلاک‌چین برای مدیران و برنامه استراتژی بلاک‌چین آکسفورد از دوره‌هایی است که در آکسفورد برگزار می‌شود.

موارد گفته شده فقط بخشی از دوره‌ها یا دروسی بوده که در دانشگاه‌ها برتر جهان تدریس می‌شود و بررسی‌ها حکایت از این دارد که سایر دانشگاه‌ها نیز در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

بی‌تردید جهان آینده بر بستر بلاک‌چین بوده و باید سیاست‌های کشور به این سمت حرکت کند، یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های کشور، معطوف به دانشگاه‌ها و تربیت متخصصین حوزه بلاک‌چین است.

اگر مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کشور هرچه سریع‌تر به این سمت حرکت کنند، ایران به‌عنوان قطب بلاک‌چین در منطقه تبدیل خواهد شد و این امر نتایج مثبت فراوانی برای کشور دارد.

دانشگاه بلک چین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =