معاون اول رییس جمهور با اشاره به لزوم تدوین برنامه زمانبندی شده برای تولیدات دانش بنیان در حوزه دارو، گفت: باید مجوزهای لازم ورود بخش خصوصی دانش بنیان به تولید محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تسهیل شود.

تدوین برنامه زمانبندی تولیدات دانش‌بنیان در حوزه دارو

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مخبر در جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه وزارت بهداشت، گفت: وجود نیروهای زبده و تحصیل کرده و همچنین عزم جدی شرکت های دانش بنیان برای کمک به بخش دارویی کشور می تواند به شکوفایی، درآمدزایی و اشتغال زایی پایدار جوانان تحصیل کرده ایرانی کمک نماید.

وی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت جامعه پزشکی کشور گفت: تولید محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه دارو، درمان و تجهیزات پزشکی با کیفیت و استاندارد جهانی و قیمت تمام شده مناسب، برای تامین نیازهای داخلی و ورود به بازارهای منطقه ای و کشورهای همسایه اهمیت اساسی دارد.

به گفته معاون اول رییس جمهور، وزارت بهداشت و همچنین معاونت علمی و فناوری باید برنامه ریزی های لازم و زمان بندی شده در راستای تولیدات دانش بنیان در این حوزه را هر چه سریعتر تهیه و ابلاغ نمایند.

مخبر در بخش دیگری از صحبت های خود، مستندسازی علمی در این حوزه را ضروری دانست و گفت: برای ارائه محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی باید مستندسازی علمی صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =