ایلان ماسک به عنوان بزرگترین سهامدار توییتر با پیشنهاد ۴۱.۳ میلیارد دلاری به دنبال خرید توییتر است، البته بنیانگذار کاردانو پیشنهاد ساخت نسخه غیرمتمرکز توییتر را ثروتمندترین مرد جهان داده است.

پیشنهاد ۴۱.۳ میلیارد دلاری ایلان ماسک برای خرید توییتر

به گزارش کارآفرین نیوز، مدیرعامل تسلا در ماه های اخیر انتقاداتی از توییتر در خصوص آزادی بیان مطرح کرده بود، حتی او در توییتر از دنبال کنندگان خود خواسته بود در خصوص راه اندازی یک سرویس بدون سانسور نظر دهند، با این وجود چند روز پس از این توییت ایلان ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریدار کرد تا تبدیل به بزرگترین سهامدار توییتر شود.

با اینکه اخباری مبنی بر پیوستن ایلان به اعضای هیات مدیره توییتر منتشر شده بود، اما او از این سمت کنار گیره کرد و حال در جدیدترین واکنش ثروتمندترین مرد جهان خواهان خرید کل سهام توییتر شده است.

ایلان ماسک و توییتر

ایلان ماسک برای هر سهم حاضر به پرداخت ۵۴.۲ دلار بوده که اگر این انتقال صورت گیرد. وی باید ۴۱.۳ میلیارد دلار پرداخت کند.

وی همچنین اعلام کرد در صورتی که با پیشنهاد وی موافقت نشود، در جایگاه خود به عنوان سهامدار تجدید نظر خواهد کرد و تمام ۹.۲ درصد سهام خود را به فروش خواهد رساند.

اعتقاد مدیرعامل تسلا این بوده که توییتر باید با تغییرات عمده همراه شود و به یک شرکت خصوصی تبدیل شود. صحبت های ایلان ماسک سبب رشد ۱۳.۶ درصدی سهام توییتر شده است، البته در این مدت ارزش سهام تسلا ۱.۴ درصد افت داشته است.

البته برخی از کارشناسان اعتقاد دارند از آنجایی که ماسک اطمینان دارد سهام توییتر به او واگذار نخواهد شد، با این صحبت ها به دنبال افزایش ارزش سهام توییتر بوده تا با فروش سهام خود، سود کلانی به دست آورد.

اخبار مرتبط با ایلان ماسک و توییتر سبب شد، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو پیشنهادی مبنی بر ساختن نسخه غیرمتمرکز توییتر را مطرح کند.

البته پیشنهاد هاسکینسون واکنش منفی جامعه کرپیتو را در پی داشت و آنها اعلام کردند، تکمیل این پروژه ۵ سال زمان خواهد برد.

البته ایلان ماسک به تصمیم گیرهای عجیب شهرت دارد و باید دید در روز های آینده ماسک چه تصمیمی مبنی بر فروش سهام خود، خرید کامل توییتر یا راه اندازی توییتر غیرمتمرکز خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =