یک کارشناس صنعت خودرو با بیان برخی دلایل افزایش قیمت‌های اخیر در بازار خودرو، گفت: تا زمانی که نرخ تورم در کشور کاهش نیابد، نباید انتظار تغییر وضعیت قیمت خودرو در بازار را داشت.

دلایل افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت خودرو طی روزهای اخیر به دلیل نامعلوم بودن نتیجه نهایی مذاکرات هسته ای در وین، نوسانات نرخ ارز، رشد نرخ تورم و ... با افزایش همراه شده و پیش بینی برخی کارشناسان حاکی از ادامه این وضعیت در ماه های آینده است.

در این خصوص گفتگویی با فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو داشتیم و او اظهار کرد: با توجه به اینکه اقتصاد ایران اکنون تورمی است، قیمت ها در بازار خودرو رو به افزایش است و در آن خبری از کاهش طولانی مدت نرخ ها نیست.

این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: تا زمانی که نرخ تورم در کشور کاهش پیدا نکند، نباید انتظار تغییر مثبت در وضعیت قیمت خودرو در بازار را داشت.

وی یادآور شد: در حال حاضر اقتصاد بسیاری از کشورها دچار تورم شده، اما این نرخ به اندازه ای که در ایران رشد داشته، در سایر مناطق بالا نبوده و به همین دلیل است که شرایط اقتصادی کشور نامناسب است.

بازار خودرو

زاوه گفت: بنابراین، اگر وضعیت اقتصادی به همین منوال ادامه پیدا کند و تغییر و تحولی در سیاست های اجرایی این صنعت اعمال نشود، قیمت ها بیش از این افزایش پیدا خواهند کرد و وضعیت بازار خودرو همچون بسیاری دیگر از بازارها پیچیده تر از این می شود.

لازم به ذکر است، بررسی قیمت خودروهای صفر کیلومتر داخلی در بازار نشان داده اکنون پراید ۱۱۱ به قیمت ۱۹۹ میلیون تومان، ساینا EX مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۲۰۶ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۵۶۰ میلیون تومان، پژو پارس LX نیز به قیمت ۳۵۶ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =