میزان بدهی خارجی کشور در پایان بهمن ماه سال گذشته به دلار ۸ میلیارد و ۸۸۵ میلیون دلار و به یورو نیز ۷ میلیارد و ۸۳۱ میلیون یورو بوده است.

بدهی خارجی ایران حدود ۸.۹ میلیارد دلار شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بدهی خارجی ایران در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ نشان می دهد که در این ماه، مجموع بدهی خارجی کشور به دلار ۸ میلیارد و ۸۸۵ میلیون دلار بوده است.

رقم بدهی خارجی کوتاه مدت ایران (تعهدات بالفعل) در بهمن ماه سال گذشته، ۲ میلیارد و ۵۹۶ میلیون دلار و رقم بدهی میان مدت و بلندمدت ایران نیز ۶ میلیارد و ۲۸۹ میلیون دلار بود.

بر پایه این گزارش، در بهمن ماه سال گذشته، رقم تعهدات بالفعل کوتاه مدت خارجی ایران به یورو، ۲ میلیارد و ۲۸۸ میلیون یورو و رقم بدهی بلندمدت و میان مدت نیز ۵ میلیارد و ۵۴۳ میلیون یورو بوده است.

همچنین رقم کلی بدهی خارجی کشور در بهمن ماه سال گذشته ۷ میلیارد و ۸۳۱ میلیون یورو اعلام شده بود.

گفتنی است، میزان بدهی های خارجی ایران در پایان دی ماه سال گذشته، ۸ میلیارد و ۴۷۳ میلیون دلار بود که به این ترتیب، بدهی خارجی ایران در بهمن ماه سال گذشته نسبت به دی ماه، روند افزایشی داشته است.

از سویی، مبلغ بدهی خارجی ایران بر مبنای یورو در دی ماه سال گذشته رقمی بالغ بر ۷ میلیارد و ۴۶۹ میلیون یورو بوده که در این بخش نیز در بهمن ماه، رقم بدهی خارجی کشور رشد نشان می دهد.

بدهی خارجی ایران حدود ۸.۹ میلیارد دلار شد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =