شاخص کل بورس که در نیمه دوم شهریور ماه سال ۱۴۰۰ کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داده بود، امروز پس از گذشت ۷ ماه از این سد حمایتی عبور کرد.

بورس وارد کانال ۱.۵ میلیون واحد شد

به گزارش کارآفرین نیوز، اولین بار در تیر ماه سال ۱۳۹۹ و در جریان موج حضور مردم در بازار سرمایه بورس توانست از محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عبور کند، که البته آن مقطع بورس تحت تاثیر حضور عجیب مردم در سایه دعوت دولت وقت به بازار سرمایه بود.

البته در مهر سال ۱۳۹۹ بورس این سطح را از دست رفته دید، با این وجود روند صعودی بورس به گونه ای رقم خورد که در آذر سال ۱۳۹۹ بار دیگر شاخص کل بورس از محدوده ۱.۵ میلیونی عبور کرد که این عبور نیز ادامه دارد نبود و تنها چند رو بعد روند نزولی بازار سبب از دست رفت این سد حمایتی شد.

ماه ها روند نزولی بر بازار حکمفرما بود و سرانجام پس از مثبت شدن بورس، در میانه های مرداد سال ۱۴۰۰ بورس بار دیگر از این محدوده عبور کرد، اما بار دیگر در شهریور ماه کانال ۱.۵ میلیون واحدی از دست رفت.

سرانجام پس از ماه ها امروز شاخص کل بورس با رشد ۲۶ هزار و ۶۵۴ واحدی توانست از سد حمایتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عبور کند.

امروز شاخص هم وزن نیز ۶ هزار و ۷۸۲ واحد قرار گرفت و در صورت ادامه روند صعودی این شاخص، باید منتظر فتح کانال ۴۰۰ هزار واحدی برای شاخص هم وزن بود.

در پایان معاملات امروز شاخص بورس در ارتفاع یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۱۲ واحدی قرار گرفت، همچنین شاخص هم وزن نیز در سطح ۳۹۷ هزار و ۷۶۹ واحد قرار گرفت.

شاخص فرابورس نیز با رشد ۳۱۱ واحدی در سطح ۲۰ هزار و ۷۰۴ واحدی قرار گرفت و می توان در روزهای آینده فتح ارتفاع ۲۱ هزار واحدی را برای آن متصور شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =