به گفته وزیر راه و شهرسازی، حداکثر تا مردادماه عملیات اجرایی شدن ساخت دو میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور آغاز می‌شود.

زمان آغاز عملیات ساخت دو میلیون مسکن ملی

به گزارش کارآفرین نیوز، طرح نهضت ملی مسکن از سال ۱۴۰۰ در دستور کار دولت قرار گرفت و طبق آن، عملیات اجرایی ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال آغاز شده است.

در سال گذشته، ثبت نام از متقاضیان این طرح که تعداد آن ها به ۵ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر می رسد در سامانه ثمن به نشانی https://saman.mrud.ir/ انجام شد.

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار برای متقاضیان واجد شرایط این طرح، تسهیلات ساخت مسکن نیز در نظر گرفته شده به این نحو که سقف این تسهیلات برای متقاضیان شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان، برای مراکز استان ها ۳۵۰ و برای سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

پیش تر اعلام شده بود تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ تمام متقاضیان نهضت ملی مسکن تعیین تکلیف شده و پیامک برای تکمیل مراحل ثبت نام به آن ها ارسال خواهد شد. اخیرا نیز رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت این پروژه اعلام کرد: در حال حاضر، حدود یک میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده که در مراحل مختلف از فوندانسیون تا مراحل نازک کاری هستند و در برنامه است تا از مردادماه به بعد افتتاح پروژه های این طرح در دستور کار قرار بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برنامه این وزارتخانه، اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دو بخش دو میلیونی است تا بتوان در پایان دولت سیزدهم وعده دولت را در خصوص مسکن به مرحله عمل رساند. با مدیران کل راه و شهرسازی توافق کردیم که حداکثر تا مردادماه عملیات اجرایی شدن ساخت دو میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شود.

مسکن ملی

وی با اشاره به بیشترین اجرای واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن گفت: طبیعتا در بین استان ها، استان تهران، خراسان رضوی و استان‌هایی که جمعیت بیشتری دارند نیازهای بیشتری نیز به مسکن دارند و تعداد واحدهای در حال اجرا و متقاضیان نیز در این استان‌ها با جمعیت بالا بیشتر است.

قاسمی ادامه داد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن روند مناسبی دارد و به رغم آنکه سوابق ساخت مسکن مهر در کشور بوده است، ما در دولت سیزدهم و کمتر از ۸ ماه حدود یک میلیون واحد مسکونی را در دست اجرا داریم.

بنابراین، با توجه به وعده ای که وزیر راه و شهرسازی داده می توان انتظار داشت چهار میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن طی چهار سال ایجاد و احداث شود و متقاضیان سر موعد مقرر واحد خود را تحویل و در آن ساکن شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =