بازار سرمایه ایران در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته، ۵۹۸۴.۳ هزار میلیارد ریال تامین مالی داشته که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، ۷۷.۷ درصد رشد داشته است.

جزئیات جدول تامین مالی ۱۱ ماهه بازار سرمایه

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی آمارهای جدید بانک مرکزی از عملکرد نماگرهای بازار اوراق بهادار تهران در بهمن ماه سال گذشته نشان می دهد که در ماه مورد بررسی، از طریق بازار سرمایه مجموعا ۴۰۳.۸ هزار میلیارد ریال تامین مالی صورت گرفته است. این میزان در دی ماه سال گذشته، ۳۱۵.۶ هزار میلیارد ریال بود.

بر پایه این گزارش، ارزش صندوق های قابل معامله بورس تهران و فرابورس در بهمن ماه سال گذشته، ۹۷۹.۴ هزار میلیارد ریال بود و اندازه بازار اوراق بهادار نیز در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته به ۶۹۱۱۶.۳ هزار میلیارد ریال رسید.

مجموع تامین مالی صورت گرفته در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۹ رشد داشته و در این بخش اندازه بازار نیز به میزان نیم درصد مثبت بوده است.

وضعیت تامین مالی فرابورس

همچنین در مقطع مورد بررسی، ارزش صندوق های قابل معامله نیز ۲۷.۷ درصد بیشتر شد.

مجموع کل تامین مالی صورت گرفته در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته از طریق بورس تهران و فرابورس، ۵۹۸۴.۳ هزار میلیارد ریال بود که این رقم نسبت به ۳۳۶۷.۳ هزار میلیارد ریال در پایان ۱۱ ماهه نخست سال ۹۹ به میزان ۷۷.۷ درصد رشد یافته است.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد رسید، در حالی که این رقم در پایان ۱۱ ماهه نخست سال گذشته یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۱۹۱ واحد بود.

همچنین در دوره مورد بررسی، شاخص کل فرابورس ایران نیز ۱۷ هزار و ۵۱۳ واحد بوده است.

با وجود رشد نیم درصدی اندازه بازار در ۱۱ ماهه نخست سال قبل به نسبت مدت مشابه سال ۹۹، اما اندازه بازار سرمایه در بهمن ماه ۱۴۰۰ نسبت به دی ماه همان سال، ۴.۱ درصد کوچک تر شد.

تامین مالی بازار سرمایه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =