سخنگوی دولت با اشاره به اینکه عوامل گرانی روشن است و رئیس جمهور بر اینکه بانیان وضع موجود نمی‌توانند حل کننده مشکلات باشند، از ارزیابی عملکرد مدیران دولتی خبر داد.

سخنگوی دولت: عوامل گرانی روشن است

به گزارش کارآفرین نیوز، علی بهادری جهرمی امروز در نشست خبری سخنگوی دولت با خبرنگاران با اشاره به اینکه عوامل گرانی روشن است، گفت: مثلا حجم نقدینگی ۴ هزار هزار میلیارد تومانی که به دولت به ارث رسید، تورم زا است و آثار آن بلندمدت است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۱ احکامی مانند اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی دارد که آثار تورمی به جای می‌گذارد، اظهار داشت: تمام وزرا به صورت جهادی در حال اجرای برنامه‌های خود هستند، برخی اقدامات نیازمند زمان بلندمدت تری برای به نتیجه رسیدن است.

بهادری جهرمی با اعلام اینکه ارزیابی عملکرد مدیران در دستور کار دولت بوده و هست، افزود: اخیرا هم نتیجه ارزیابی عملکرد وزرا هم به خودشان و هم به رئیس جمهور داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تاکید دارد بانیان وضع موجود نمی‌توانند حل کننده مشکلات باشند. کسانی که کارایی لازم را خواهند داشت می‌توانند ابقا شوند و در غیر اینصورت نمی‌توانند با دولت همکاری داشته باشند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه آزادسازی برخی منابع بلوکه شده یکی از اقدامات دولت است، افزود: منابع آزاد شده صرف تسویه بدهی‌های گذشته که به دولت به ارث رسیده است، می‌شود و در حال حاضر ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی از دولت گذشته در این دولت پرداخت می‌شود.

بهادری جهرمی تاکید کرد: همزمان میزان سرمایه گذاری عمرانی دولت نیز افزایش یافته که از این منابع است و واردات کالاهای اساسی هم از این منابع تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت مجوزی برای افزایش قیمت خودرو صادر نکرده است، گفت: مشکلات صنعت خودرو ریشه ای است و افزایش تولید مورد تاکید دولت است.

سخنگوی دولت با اعلام اینکه تعداد مودیان مالیاتی از ۴ به ۶ میلیون نفر افزایش یافته است، افزود: سال گذشته ۳۰۱ هزار میلیارد تومان از محل وصول مالیات، واریز نقدی به خزانه صورت گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =