رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: شرایط لازم برای حضور دانش‌بنیان‌ها در صنایع مختلف از جمله قطعه‌سازی وجود دارد و فقط لازم است این توان از بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

امکان تولید قطعات دانش‌بنیان خودرو را داریم

محمدرضا نجفی منش در گفتگو با کارآفرین نیوز، در خصوص استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در صنعت قطعه سازی خودرو اظهار کرد: امکان استفاده از این شرکت ها در صنعت قطعه سازی وجود دارد، اما کار آسانی نیست و زمان بر است.

وی افزود: عمده صنایع کشور از جمله صنعت قطعه سازی، از ماشین آلات و مواد اولیه و بعضا دانش فنی خارجی استفاده می کنند و در اصل فقط در بحث تولید فعالیت دارند.

محمدرضا نجفی منش

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور ادامه داد: بنابراین، اگر قرار است از ظرفیت دانش بنیان ها در صنایع (از جمله صنعت قطعه سازی) استفاده شود، ابتدا باید این شرکت ها به طراحی و تولید و داخلی سازی ماشین آلات عمومی و تخصصی بپردازند و بعد از آن باید این مسئله مورد بررسی قرار گیرد که آیا امکان تولید مواد اولیه مورد نیاز در کشور وجود دارد؟ یا اینکه ظرفیت لازم برای قالب سازی و ابزار کنترل و... را در بحث دانش فنی داریم که این شرکت ها بتوانند روی این موارد تمرکز و فعالیت داشته باشند؟

وی اضافه کرد: بنابراین، برای اینکه دانش بنیان ها به صورت جدی در صنایع فعالیت داشته باشند، ابتدا باید تمام جزئیات مذکور را مورد بررسی قرار داده و به تقویت توان داخل در این زمینه بپردازند تا درماندگی تکنولوژیک از صنایع حذف شود و توان تولیدکنندگان نیز ارتقا پیدا کند.

نجفی منش تاکید کرد: شرایط لازم برای حضور دانش بنیان ها در صنایع مختلف وجود دارد و فقط لازم است این توان از بالقوه به بالفعل تبدیل شود و این شرکت ها پس از طی مراحل طراحی و تولید، محصول خود را از طرق مختلف معرفی کنند تا تولیدکنندگان و قطعه سازان هم از این امکانات در روند تولید بهره ببرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =