دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری دستوری در صنایع به ویژه لوازم خانگی غیرکارشناسی و خسارت بار است، گفت: حمایت جدی از این صنعت، انگیزه تولیدکنندگان برای رشد تولید را افزایش می‌دهد.

قیمت‌گذاری دستوری راهکار نیست

به گزارش کارآفرین نیوز، شعار سال ۱۴۰۱ «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» است و بر همین مبنا صنایع مختلف سعی دارند امسال در این راستا گام های محکم تری بردارند.

با توجه به اینکه طی سال های اخیر مسئله تحریم های اقتصادی، کسب و کارهای بسیاری را در معرض تعطیلی قرار داده و فشار بسیاری به تولیدکنندگان وارد کرده، رشد تولید برای برخی صنایع دشوار شده که استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در این بخش می تواند موثر واقع شود.

در صنعت لوازم خانگی نیز که جزو صنایعی است که همواره با مشکلات داخلی و خارجی درگیر بوده، تولید کنندگان با وجود حمایت هایی که از این صنعت شده، دغدغه های خاص خود را دارند.

در این باره عباس هاشمی؛ دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران ضمن اشاره به اهمیت مسئله تولید اظهار کرد: طی سال های اخیر، تولید جزو کلماتی بوده که در شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده که نشان دهنده اثرگذاری این مهم روی اقتصاد و حل مشکلات کشور است.

وی تصریح کرد: افزایش حقوق و دستمزد و تغییرات نرخ ارز موضوعی است که روی افزایش قیمت در تمام بازارها اثر گذاشته و این گرانی را نباید محدود به صنعت لوازم خانگی دانست.

لوازم خانگی

هاشمی گفت: کنترل قیمت ها و قیمت گذاری دستوری اقدامی غیرکارشناسی و غیرمنطقی است که باعث وارد آمدن خسارت های جبران ناپذیری به صنعت و اقتصاد می شود.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه این صنعت به حمایت نیاز دارد، گفت: اگر قیمت گذاری دستوری نباشد و حمایت جدی از این صنعت صورت گیرد، انگیزه تولیدکنندگان برای رشد تولید و به دنبال آن، اشتغال آفرینی و استفاده از ظرفیت دانش بنیانی نیز افزایش می یابد و در بخش صادراتی نیز به رقابت با تولیدکنندگان بزرگ و معتبر خواهند پرداخت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =