صندوق بین‌المللی پول از توانایی روسیه در بی اثر کردن تحریم‌ها با بهره‌گیری از استخراج رمزارز خبر داد.

روسیه امکان دور زدن تحریم‌ها با بیت‌کوین را دارد!

به گزارش کارآفرین نیوز، صندوق بین المللی پول هشدار داد روسیه می تواند تحریم های اقتصادی ناشی از حمله به اوکراین را با استخراج ارزهای دیجیتالی بی اثر کند.

این صندوق در گزارش خود اعلام کرد: به دلیل منابع عظیم انرژی در روسیه امکان افزایش درآمد در این حوزه وجود دارد. در واقع به دلیل تحریم و عدم فروش منابع انرژی، این منابع به سمت استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتالی هدایت می شود.

استخراج بلاک چین های انرژی بر مانند بیت کوین به کشورها اجازه می دهد از منابع انرژی خود درآمد کلانی کسب کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش تر اعلام کرده بود که استخراج بیت کوین در روسیه مزیت بسیار بالایی دارد.

گزارش دانشگاه کمبریج حکایت از این دارد که در سال گذشته میلادی، روسیه جایگاه سوم را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

پس از حمله روسیه به اوکراین و تحریم های این کشور، بسیاری از کارشناسان از دورزدن تحریم ها توسط مقام کرملین با بهره گیری از بازار کرپیتو خبر داده بودند، هر چند ارزهای دیجیتالی قادر نیستند به طور کامل تحریم ها را حذف نماید اما از شدت اثر گذاری تحریم ها کاسته می شود.

فارغ از این مسئله روسیه با بهره گیری از باج افزارها نیز توانسته است بخشی از تحریم ها را بی اثر کند، موضوعی که حتی کرین هسلد، مامور سابق اف‌بی‌آی نیز به آن اشاره داشته است.

از سوی دیگر صرافی های بازار کرپیتو نیز با تحریم ها هم خوانی نداشته به گونه ای که صرافی SUEX توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم شد، اما این عامل نیز نتوانسته تحریم ها علیه روسیه را تشدید نماید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =