فرایند ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت در مراحل پایانی بوده و طبق اظهار نظر دبیر کل کانون شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور، خرداد ماه زمان آغاز ثبت‌نام این افراد خواهد بود.

آغاز ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت از خرداد

به گزارش کارآفرین نیوز، از همان ابتدای روی کارآمدن دولت سیزدهم بحث های فراوانی در خصوص ثبت نام جاماندگان سهام عدالت مطرح شده بود و رئیس جمهور به دنبال عملی کردن شعار انتخاباتی خود در این زمینه بود.

با وجود اینکه بنا براظهار نظر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، ۲۰ میلیون نفر از افراد جامانده سهام عدالت شناسایی شده بودند، اما به دلیل عدم مشخص بودن شرکت هایی که باید سهام آنها عرضه شود، رویه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در یک دور باطل تکرار می شد و خروجی خاصی قابل بیان نبود.

در روزهای اخیر سرانجام وزیر کار و تعاون از آمادگی این وزارت خانه جهت تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت خبر داد. حجت الله عبدالملکی در این خصوص گفت: تصمیم گیرنده اصلی در تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت، برعهده وزارت اقتصاد است اما وزارت کار هم آمادگی لازم را دارد و کسانی که در اولویت دریافت سهام عدالت هستند را مشخص کرده است.

تعیین اولویت واگذاری سهام عدالت جاماندگان

عبدالملکی در ادامه تاکید: ما به عنوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی لازم را داریم و حتی کسانی که برای دریافت سهام عدالت اولویت دارند را مشخص کردیم، اما ستاد اقتصادی دولت باید در این خصوص تصمیم گیری کند البته صحبت هایی در هیات دولت شده ولی هنوز جمع بندی صورت نگرفته است.

این صحبت های وزیر کار به معنی برداشتن گام اول در خصوص اولویت بندی افراد جامانده محسوب می شود و حال باید وزارت اقتصاد و ستاد اقتصادی دولت تصمیم نهایی را اتخاذ نمایند و زمان و شرکت هایی که برای این منظور درنظر گرفته شده، را معرفی نمایند.

البته دبیر کل کانون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت کشور از ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در خرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: ۱۸ میلیون جامانده سهام عدالت شناسایی شده که طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که در کمیسیون تلفیق هم تایید شده به وزارت اقتصاد ارجاع داده خواهد شد تا در خرداد ماه امسال مجدد از جا ماندگان سهام عدالت ثبت نام انجام شود.

آنچه مشخص است براساس مصوبه مجلس باید فرایند ثبت نام از جامندگان سهام عدالت از خرداد ماه آغاز شود و حال با آمادگی وزرات کار و تعاون فقط گام آخر برای افراد جامانده از سهام عدالت باقی مانده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =