در حالی که در مورد کاهش دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ شایعاتی ایجاد شده، پیگیری‌ها و بررسی‌ها بیانگر آن است که این موضوع در مورد حداقل دستمزد کارگران صحت ندارد، اما به دلیل درخواست‌های سازمان تامین اجتماعی احتمال کاهش آن در مورد سایر سطوح دستمزدی وجود دارد.

واقعیت شایعه کاهش دستمزد کارگران چیست؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ از ابتدای این هفته و با تشکیل جلسه شورای عالی کار، شایعاتی مطرح شد که قرار است دستمزد تعیین شده برای کارگران، بازنگری شده و کاهش یابد، آیت اسدی عضو شورای عالی کار در گفتگو با خبرنگار کارآفرین نیوز، این شایعه را رد کرد و آن را تکذیب نمود و خبر داد که از اساس چنین خبری صحت ندارد.

همچنین حمید حاج اسماعیلی؛ کارشناس ارشد حوزه کار در گفتگو با خبرنگار کارآفرین نیوز، ضمن رد این شایعه برای حداقل دستمزد کارگران، گفت: حداقل حقوق کارگران و کارمندان تصویب و ابلاغ شده و امکان تغییر در آن وجود ندارد.

حداقل دستمزد کارگران

وی به انتقادات هر ساله کارگران و کارفرمایان نسبت به دستمزد اشاره کرد و ادامه داد: هر ساله کارفرمایان مدعی هستند که با این دستمزدها، کسب و کارشان نمی چرخد و توان پرداخت دستمزد را ندارند، در عین حال، کارگران نیز می گویند که دستمزد، پایین است و کفاف مخارج زندگی آنها را نمی دهد.

کاهش مشکلات سازمان تامین اجتماعی از جیب بازنشستگان و کارگران

حاج اسماعیلی با تاکید بر اینکه افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته های کشوری و لشکری در مجلس مصوب شده و امکان کاهش آن وجود ندارد، گفت: به تبع افزایش حقوق کارمندان، حداقل دستمزد کارگران نیز مشخص شد به طوری که تقریبا در یک سطح قرار گرفتند و همانطور که حقوق کارمندها کاهش نخواهد یافت، دستمزد کارگران نیز کم نخواهد شد و چنین اتفاقی محال است.

به گفته حاج اسماعیلی، دلیل کم رونقی بازار در فروردین ماه این است که نیمی از آن تعطیل بوده و مابقی نیز در ماه مبارک رمضان قرار گرفته، اما در اردیبهشت ماه شرایط تغییر خواهد کرد.

حاج اسماعیلی هزینه دستمزد در کارگاه های بزرگ را کم تاثیر دانست و اضافه کرد که از لحاظ هزینه ای، دستمزد در کارهای خدماتی یا کارگاه های کوچک، تاثیر بیشتری دارد و گفت: با این اوصاف، اگر سه فاکتور خط فقر، نرخ تورم و سبد معیشت را در نظر بگیریم، دستمزد کارگران هنوز هم جا دارد که اضافه شود؛ بالاخص اینکه تورم در حال افزایش است و بر سفره کارگران تاثیر زیادی دارد.

حمید حاج اسماعیلی

وی دلیل شایعات مطرح شده را در مورد سایر سطوح دستمزدی که افزایش ۳۸ درصدی (به علاوه ۵۱۵ هزار تومان) داشته است، عنوان کرد و گفت: زمانی که قرار شد بر مبنای افزایش دستمزد کارگران، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز افزایش یابد، سازمان تامین اجتماعی این موضوع را در مورد حداقل دستمزد پذیرفت؛ اما در مورد سایر سطوح دستمزدی نپذیرفت و خواستار کاهش این میزان افزایش شده؛ لذا ممکن است با درخواست این سازمان، نه تنها حقوق بازنشستگان به میزان ۳۸ درصد افزایش نیابد، بلکه دستمزد سایر سطوح کارگری نیز کاهش بیابد.

حاج اسماعیلی تاکید کرد که کانون بازنشستگان و نمایندگان کارگری در شورای عالی کار باید از این میزان افزایش دفاع نمایند و افزود: مشکلات مالی سازمان تامین اجتماعی نباید از جیب بازنشستگان و کارگران تامین شود.

حق بیمه بیکاری ۱۰۵۰ یورویی در آلمان

این کارشناس ارشد حوزه کار به دیدگاه برخی افراد در دولت های مختلف و در میان کارفرمایان مبتنی بر اینکه نباید در بازار و همچنین در دستمزد، قیمت و مقدار تعیین کرد، اشاره کرد و ادامه داد: با شرایط این بازار، نمی توان قیمت کالاها را تعیین نکرد زیرا بازار رقابتی وجود ندارد و بسیاری از کالاها با کمبود مواجه اند یا کاری می کنند که دچار کمبود شود. همچنین در حوزه دستمزد نیز باید حداقل دستمزد کارگران تعیین شود زیرا عرضه و تقاضا در بازار کار به گونه ای است که اگر حداقل ها تعیین نشود دیگر برای آن، حداقل و کف دستمزد وجود نخواهد داشت.

دستمزد 1401 کارگران

وی تعیین حداقل دستمزد در کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی را عادی عنوان کرد و گفت: در این کشورها یا حداقل دستمزد تعیین می شود یا حداقل حقوق در حوزه بیکاری مشخص می شود. مثلا در آلمان حداقل حق بیمه بیکاری ۱۰۵۰ یورو است که با کشور ما فاصله زیادی دارد.

حاج اسماعیلی تاکید کرد که دستمزد تعیین شده در شورای عالی کار تغییر نخواهد کرد و تا زمانی که تناسبی میان عرضه و تقاضای نیروی کار وجود نداشته باشد، تعیین حداقل دستمزد لازم و ضروری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =