معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: به دلیل وجود ظرفیت‌های بالای علمی و فناورانه بین ایران و روسیه، همکاری‌های دو کشور در زمینه تولیدات محصولات دانش بنیان توسعه می‌یابد.

دانش بنیان‌های ایرانی در راه روسیه

به گزارش کارآفرین نیوز، همایشی با هدف ارتقاء همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه توسعه محصولات دانش‌بنیان و فناورانه برگزار شد و به این منظور هیاتی از مدیران شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان عرصه علم و فناوری، مسئولان ایران و روسیه، سفر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در آن حضور یافتند.

به گفته ستاری، هدف این سفر پیگیری صادرات شرکت های دانش بنیان است. وی ادامه داد: باید همکاری ها میان دو کشور برای توسعه بازار محصولات این شرکت‌ها بیشتر شود. هر دو کشور ظرفیت های علمی و فناورانه بالایی دارند و باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

دانش بنیانی های ایرانی در راه روسیه

ستاری در ادامه افزود: یک نسل جدید کارافرینی در ایران طی ۱۰ سال گذشته ایجاد شده و شرکت های دانش بنیان به مرحله رشد و بلوغ کاملی رسیده اند. این شرکت ها در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند و نسل جدیدی برای توسعه صادرات به روسیه و انتقال فناوری بین دو کشور محسوب می‌شوند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارتقای کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان وخلاق طی سال‌های اخیر در ایران را چشمگیر دانست.

وی ادامه داد: شرکت‌های ایرانی در انتقال فناوری، تجارت و تولید مشترک دارو و تجهیزات پزشکی آماده همکاری با روسیه هستند.

ستاری در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص روند تجارت دو کشور گفت: رشد روزافزون تجارت بین دو کشور بسیار خوشحال کننده است.

شرکت‌های دانش بنیان ایرانی می‌توانند ارتباطات ساختارمندی را برای یک همکاری بلندمدت فراهم آورند.

بازدیدهای متقابل کارشناسان و شرکت های ایرانی را برای آشنایی با تولید و قوانین انجام آزمایشات بالینی و ثبت داروهای مصرفی پزشکی در دو کشور از توافقات هیات ایرانی و روسی بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =