عملکرد بورس در هفته انتهایی فروردین ماه صعودی بود به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص هم وزن به ترتیب ۴.۱۴ و ۴.۸۲ درصد رشد داشتند.

کارنامه بورس در پایان فروردین

به گزارش کارآفرین نیوز، بازار سرمایه در هفته انتهایی فروردین کاری خود در سال جاری روند مثبتی داشت و بررسی روند شاخص کل بورس حکایت از این دارد که شاخص بورس کار خود را با رشد ۱۳ هزار و ۳۵۹ واحدی آغاز کرد.

در ادامه روزهای یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه روند بورس صعودی شد، اما در روز چهارشنبه شاهد کاهش ۸۸۶ واحدی بورس هستیم.

در نهایت شاخص کل بورس کار خود را در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۱۹ واحد به پایان برد که ۶۰ هزار و ۹۲ واحد بیشتر از هفته گذشته است.

شاخص کل با معیار هم وزن و شاخص فرا بورس در این هفته روند صعودی داشتند، البته شاخص فرا بورس در روز چهارشنبه ۳ واحد افت کرد.

شاخص کل با معیار هم وزن در این هفته رشد ۱۸ هزار و ۴۶۱ واحدی را ثبت کرد، این شاخص در نهایت کار خود را در ارتفاع ۴۰۱ هزار و ۴۳۰ واحد به پایان برد و بازدهی مثبت ۴.۸۲ درصدی را به ثبت رساند.

خروج پول حقیقی در پایان هفته

شاخص فرا بورس نیز در این هفته ۷۲۵ واحد رشد داشت و با بازدهی ۳.۶۲ درصدی در ارتفاع ۲۰ هزار و ۷۶۳ واحد قرار گرفت.

بررسی بازار سرمایه حکایت از این دارد که در هفته جاری شاخص کل و شاخص هم وزن دو کانال جدید را فتح کردند.

شاخص کل در روز دوشنبه توانست پس از گذشته ۶ ماه بار دیگر ارتفاع ۱.۵ میلیون را بازپس گیرد، همچنین شاخص کل با معیار هم وزن نیز در روز چهارشنبه، توانست وارد کامال ۴۰۰ هزار واحد شود.

در این هفته در چهار روز ابتدایی شاهد ورود پول سهامداران حقیقی به بورس بوده ایم، اما در روز چهار شنبه این روند معکوس شد و بازار شاهد خروج پول حقیقی ها بود.

علاوه بر این در جریان معاملات روز چهارشنبه، تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی منفی شد و به عدد ۱۲۶ میلیارد تومان رسید که این میزان خروج پول نسبت به روز گذشته رشد یک هزار و ۷۸۰ درصدی را نشان می دهد.

بورس در اردیبهشت ماه

تحلیلگران بازار سرمایه اعتقاد دارند بورس در دو حالت منفی و مثبت قرار دارد، به بیانی بازاری که پی در پی در حال رشد است، نمی تواند مفهوم دقیق بازار را یدک بکشد.

در واقع بورس تهران پس از رشد قابل قبول در روزهای اخیر نیاز به فاز اصلاح دارد و برخی اعتقاد دارند فاز اصلاح کوتاه مدت بورس آغاز شده اند، با این وجود به دلیل مثبت بودن شاخص هم وزن مثبت بوده و نمی توان انتظار روند نزولی در بازار را داشت و تحلیل ها حکایت از این دارد که بازار در هفته آینده نیز در مجموع مثبت خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =