بازار سکه و طلا در هفته جاری نزولی بود و سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۹۰ هزار تومانی نسبت به آخرین روز هفته گذشته، در سطح قیمتی ۱۳ میلیون و ۱۶۱ هزار تومان قرار گرفت.

افت قیمت سکه در اولین ماه بهار

به گزارش کارآفرین نیوز، نرخ طلا و سکه روز شنبه ۲۷ فروردین و در اولین روز کاری روند بازار نزولی بود به گونه ای که هر قطعه سکه طرح جدید نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۲۰ هزار تومان افت قیمت داشت.

بررسی روند هر گرم طلا در این روز حکایت از کاهش ۸ هزار تومانی، نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته دارد به گونه ای که قیمت آن در سطح یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان قرار گرفت.

در روز یکشنبه قیمت سکه و طلا هر دو صعودی بود، به گونه ای که سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۱۳ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز، یک میلیون و ۳۱۹ هزار تومان معامله شدند.

رو دوشنبه نیز بازار طلا و سکه روند معکوس به خود گرفت، به گونه ای که نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید، همچنین در این روز سکه تمام بهار آزادی ۸۰ هزار تومان رشد قیمت داشت.

روز سه شنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی کاهش قیمت داشتند و در این روز سکه تمام بهار آزادی ۱۹۰ هزار تومان افت و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۴ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

در روز چهارشنبه نیز قیمت سکه و قیمت طلا بار دیگر روند معکوس به خود گرفت به گونه ای که سکه طرح جدید، ۵۰ هزار تومان کاهش و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

در آخرین روز هفته و در زمان تهیه این خبر سکه امامی ۱۳ میلیون و ۱۶۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان قیمت خوردند.

همچنین در روز پنج شنبه قیمت هر قطعه نیم سکه بهار آزادی طرح قدیم ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، هر قطعه ربع سکه ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار تومان و هر قطعه سک یک گرمی دو میلیون و ۵۸۲ هزار تومان بوده است.

در هفته جاری همچنین ارزش اونس جهانی ۴۷ دلار افزایش یافت و در سطح یک هزار و ۹۷۳ دلار قرار گرفت.

همچنین در این هفته، قیمت اونس جهانی طلا نسبت به هفته اخیر تغییراتی نداشت و همچنان در سطح یک هزار و ۹۵۰ دلار قرار دارد، از سویی تغییرات قیمت دلار در هفته جاری نیز بالا نبوده و تحلیل ها حکایت از این دارد که در صورت ثابت ماندن قیمت جهانی و عدم تغییر قیمت دلار آزاد نمی توان افزایش قیمت را برای طلا و سکه متصور شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =