پیش‌نویس آیین‌نامه «حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه سلامت» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای ایجاد تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی کشور به دولت ارائه شد.

تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان سلامت

به گزارش کارآفرین نیوز،از اصلی ترین نیازهای اساسی بشر مسائل مربوط به حوزه سلامت است و رشد و توسعه فناوری در بخش سلامت کمک کننده به پیشگیری و درمان بیماری ها است.

در این زمینه اهمیت شرکت های دانش بنیان بسیار بالا بوده و این شرکت ها قادر هستند موثر واقع شوند.

در سال های اخیر در راستای مسیری که دنیا در حوزه علوم طی کرده است، ایران نیز از این مسیر غافل نشده و جامعه علمی کشور قدم های بزرگی در راستای همکاری های مشترک علمی برداشته است که نمونه آن را در ایجاد رشته های میان رشته ای برای بهره گیری بیشتر از علوم در راستای ارتقای سیستم ها و نظام ها و حل مسائل و مشکلات کشور می توان دید.

همچنین تشکیل شرکت های دانش بنیان و قرار گرفتن فناوری در کنار توسعه دانش، اقدام بزرگ دیگری در کشور برای رشد و تعالی علم در سال های اخیر بوده است.

به همین منظور و جهت توانمندسازی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، افزایش کیفیت و بهره وری از طریق تولید دانش بنیان، ارتقای توان و تاب آوری کشور در حوزه سلامت و توسعه زنجیره محصولات دانش بنیان رقابت پذیر، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه سلامت» را به جهت تحقق شعار سال یعنی تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، تهیه و تدوین کرده است.

این آیین نامه در ۲۰ ماده تهیه و تنظیم شده و براساس برنامه در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری دولت مطرح خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =