شاید این سوال مهم در ذهن بسیاری وجود داشته باشد که چه نکاتی را باید هنگام استفاده از خدمات اینترنت بانک و پرداخت اینترنتی رعایت کنیم؟

نکات مهم استفاده از اینترنت بانک و پرداخت اینترنتی

به گزارش کارآفرین نیوز، با گسترش فضاهای مجازی و امکان استفاده غیرحضوری از خدمات بانک ها، ابزارهای مختلفی نیز توسط نظام بانکی برای این منظور ارائه شده است.

با این حال، در صورت عدم آشنایی در نحوه استفاده از ابزارهای غیرحضوری و اینترنتی بانک ها، ممکن است حساب بانکی شما در معرض خطر و یا سوء استفاده قرار گیرد.

بنابراین در ذیل برخی نکات بسیار مهم که ضریب امنیت استفاده از اینترنت بانک و خدمات پرداخت الکترونیکی را افزایش می دهد را عنوان می کنیم.

۱- رمز عبور خود را در فواصل زمانی کوتاه تغییر دهید و طوری نباشد که دیگران بتوانند آن را حدس بزنند، تعداد حروف رمز عبور خود را کمتر از ۸ کاراکتر در نظر نگیرید و حتما در گذرواژه خود از حروف کوچک و بزرگ به همراه اعداد استفاده کنید.

۲- هنگام استفاده از اتصالات بی سیم (Wireless) امکان خطر رهگیری بیشتر می شود. تنها زمانی از اتصالات بی سیم استفاده کنید که کاملا از امنیت ارتباط اینترنتی خود مطمئن هستید.

۳- مطمئن شوید که برنامه هایی چون آنتی ویروس روی رایانه تان به روز شده باشد.

۴- هرگز اطلاعات مهم خود مانند شماره حساب، رمز، تاریخ تولد و غیره را از طریق پیام کوتاه ارسال نکنید.

۵- بانک هیچ گاه اطلاعات شخصی و بانکی شما از جمله نام، شماره حساب، موجودی، رمز و ... را به هیچ طریقی (ایمیل، تلفن یا پست) درخواست نمی کند. در صورت رخداد این مورد، سریعا به بانک اطلاع دهید.

۶- از مرورگرهای مطمئن و به روز مانند گوگل کروم و فایرفاکس استفاده کنید.

۷- به منظور بالا بردن امنیت رمز عبور، از صفحه کلید مجازی استفاده کنید.

۸- بدون خروج قطعی از اینترنت بانک، رایانه را ترک نکنید.

۹- برای عملیات بانکی خود، ورود به سیستم اینترنت بانک یا پرداخت اینترنتی هرگز از مکان‌های عمومی مانند کافی‌نت‌ها و رایانه افراد ناشناس استفاده نکنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =