پژوهشگران ایرانی با بهره‌گیری فناوری نانو توانستند محصولی تولید نمایند که شست‌وشوی موتور خودروهای سبک و سنگین بدون استفاده از آب را ممکن می سازد.

تولید دانش‌بنیان شستشو بدون آب توسط پژوهشگران ایرانی

به گزارش کارآفرین نیوز، هنگامی که موتور خودرو تمیز باشد، عملکرد آن نیز بهتر خواهد بود، با این وجود تمیز کردن موتور مانند شستن سایر قسمت‌های خودرو نیست.

در واقع به دلیل وجود قسمت‌های الکترونیکی زیادی مانند واحد کنترل الکترونیکی، جعبه فیوزها، سوئیچ‌ها و تعداد زیادی از اتصالات دیگر، شست و شوی موتور با آب ممکن است سبب مشکلاتی برای این قطعات شود.

البته اسپری کردن این اجزاء ظریف الکتریکی با جت H2O و یا بخار هم به احتمال زیاد نتیجه بدهد، با این وجود ممکن است موتور روشن نشود یا خسرات هایی برای اجزا الکترونیکی ایجاد شود.

فناوری نانو برای شستشوی بدون آب

برای حل این مشکل، شرکت کیمیا شیمی سهند با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به تولیدی محصولی شده که شست و شوی موتور خودرو را بدون آب میسر می سازد.

این محصول پایه آب بود و بوسیله نانو ذرات آلودگی موتور خودرو را تمیز کرده و نیاز به مصرف آب نیز ندارد، با توجه به خاصیت آنتی استاتیک از تجمع گرد و غبار بر روی موتورخودرو جلوگیری می‌کند.

این محصول کمک می کند تا هم خودرو با کمترین آسیب و نقص فنی شست و شو شود و هم در مصرف آب صرفه جویی چشمگیری صورت گیرد.

عدم سمیت، حفاظت از محیط زیست، استفاده از مواد اولیه کاملا طبیعی و داخلی، خواص آنتی استاتیک و خواص آنتی‌باکتریال از جمله مزایای این محصول است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =