معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از تبدیل کارخانه سیمان شهر ری به محل استقرار شرکت‌های فناور و خلاق و شکوفایی ایده‌های نوآورانه خبر داد.

نماد تاریخی صنعت ایران دوباره متولد می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز در بازید از کارخانه سیمان شهر ری، شرایط لازم جهت فراهم ساختن استقرار شرکت‌های فناور و خلاق و شکوفایی ایده های نوآورانه را بررسی کرد.

در این بازدید که با همراهی حمیدرضا صارمی؛ معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران صورت گرفت، طرح ها و نقشه های تبدیل این سازه تاریخی و صنعتی برای بازآفرینی به دقت بررسی شد.

ستاری در پایان این بازدید گفت: شهر هوشمند جایی است که شهرداری به عنوان یک شتابدهنده کسب و کار عمل می ‌کند. این فضاهای بالقوه و استثنایی که در شهر بدون استفاده مانده و برای شهروندان پیرامونی آن بوده اند باعث دردسر و مزاحمت بوده، می تواند به مراکزی برای کسب و کار جوانان خلاق تبدیل شوند و متناسب با قابلیت ها، محیط و شرایط شهر را تغییر دهد، مشکلات را با ایجاد شرکت های دانش بنیان و خلاق در قالب نوآوری های شهری، حل کنند.

کارخانه سیمان شهر ری

به گفته ستاری، تبدیل اماکن متروکه و قدیمی در تهران و سایر شهرها به مراکز و کارخانه‌های نوآوری و صنایع خلاق در کشور تجربه موفقی بوده است.

وی ادامه داد: این مرکز، به عنوان یک مرکز تاریخی که نماد صنعتی شدن است، ظرفیتی ارزشمند به شمار می رود تا به عنوان یک مرکز نوآوری و خلاق شهری استفاده شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، ضمن اشاره به ضرورت نقش آفرینی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای بازآفرینی و توسعه این دست اماکن، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری از این روند حمایت می کند تا تحولات در این دست زیرساخت‌ها و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری محقق شود.

کارخانه سیمان شهر ری

ستاری در انتها به مطالعات و آغاز بازسازی های این سازه اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین موضوع، تثبیت مالکیت شهرداری روی این فضا است که خوشبختانه انجام شده است. با توجه به الزامات و ویژگی‌های جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و صنعتی، بازآفرینی اینجا نیازمند لازمه های خاص خود است، اما اطمینان دارم که به یکی از فضاهای درخشان و پروژه ای نمونه در زیست بوم فناوری و نوآوری و صنایع خلاق تبدیل خواهد شد.

بر اساس این طرح، در فاز نخست ۱۱۰۰ متر از نخستین کارخانه سیمان کشور بازآفرینی خواهد شد که شامل فضای کار اشتراکی، فب لب خواهد بود.

کارخانه سیمان شهر ری به عنوان نمادی از صنعتی شدن ایران شناخته می شود و براساس اظهار نظر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، این مکان تاریخی به یک مرکز نوآوری و صنایع خلاق برای خلق ایده های جدید و حل مسائل و مشکلات شهری تبدیل خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =