مشاور رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل با اشار به اقدامات لازم برای تحقق بورس بین‌الملل، گفت: تیمی شامل سازمان بورس و تمامی ارکان بازار سرمایه به همراه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مشاوران آن شکل گرفته است.

«بورس بین‌الملل» در راه است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بهادر بیژنی در خصوص تشکیل بورس بین الملل اظهار داشت: ایجاد بورس بین‌الملل طی چند سال گذشته در دستور کار سازمان بورس و اوراق بهادار قرار داشته و با همکاری که بین این سازمان و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد وجود داشتند این پروژه تا میزان قابل توجهی پیشرفت کرده است.

به گفته بیژنی، تغییر در تیم مدیریتی سازمان بورس سبب شده که به سرانجام رساندن پروژه بورس بین‌الملل به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در حوزه بین‌الملل شناخته شود.

وی ادامه داد: این تیم جلسه اولیه‌ای را با موضوعات فنی و مدل کسب و کار این بورس برگزار کرد و موظف شد تا این پروژه و فرایند اخذ مجوزش را تکمیل کند، از جمله این موارد مذاکره با سهامداران معتبر بالقوه خارجی بود که همه مسئولیت‌ها در این خصوص به عهده تیم یاد شده قرار گرفت.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل در ادامه به فعالیت های انجام شده جهت تشیکل این بورس پرداخت و افزود: از زمان آغاز به کار این تیم، مذاکراتی با بورس‌ها، مراکز مالی بین‌المللی و شرکت‌های هدف اروپایی و آسیایی انجام گرفت. امیدواریم با یاری بیشتر همکاران در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد فرآیند تاسیس این بورس از جمله نهایی کردن سهامداران معتبر خارجی آن که یکی از ملزومات شکل‌گیری این بورس است، هر چه سریعتر به سرانجام برسد.

بیژنی در ادامه تصریح کرد: بنا بر مقرره ای که وجود دارد، لازم است ترکیب سهامداران این بورس بین‌المللی متشکل از سهامداران داخلی و خارجی باشد. برای سازمان بورس بسیار مهم است که سهامداران خارجی بورس بین‌الملل جزو سهامداران معتبر و شناخته شده باشند تا بتوانند ارزش افزوده‌ای را برای این بورس ایجاد کنند.

مشاور رئیس سازمان بورس از دستور رئیس سازمان بورس مبنی بر جستجو و مذاکره با سهامداران معتبر خارجی بالقوه برای سهامداری در بورس بین‌الملل خبر داد و گفت: در همین راستا همانطور که در بالا اشاره شد مذاکراتی با چند بورس اروپایی، آسیایی و شرکت‌ها و نهادهای بین‌المللی انجام شده، بدیهی است همکاری مستمر دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در خصوص هرچه سریعتر به سرانجام رسیدن این پروژه ضروری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =