اخبار منتشر شده حکایت از این دارد که ایلان ماسک و هیات مدیره توییتر در خصوص واگذاری کامل توییتر بر سر مبلغ ۴۴ میلیارد دلار به توافق رسیده‌اند.

ایلان ماسک هم مالک رسانه محبوب شد

به گزارش کارآفرین نیوز، ماجراهای ایلان ماسک و توییتر با طعنه ثروتمندترین فرد جهان به آزادی بیان در این شبکه اجتماعی آغاز شد و او با توییتی از دنبال‌کنندگان خود درخواست کرد نظر خود را در خصوص یک شبکه اجتماعی بدون سانسور بیان نمایند.

اما کمی بعد مشخص شد که ایلان از ماه‌ها قبل ۹.۲ درصد از سهام این شبکه اجتماعی را خریداری کرده است.

تایید این خبر توسط مالک تسلا، سبب افزایش ارزش سهام توییتر شد، ماسک پس از علنی کردن این خبر با توییتی از دنبال‌کنندگان خود درخواست کرد در خصوص امکان مبادله دوج‌کوین با بهره‌گیری از توییتر نظرات خود را اعلام کنند.

همچنین اخباری مبنی بر عضویت ثروتمندترین مرد جهان در هیات مدیره توییتر به گوش می‌رسید که پس از مدتی اعلام شد، ایلان علاقه‌ای به حضور در هیات مدیره ندارد.

Twitter accepts Musk's $44 billion deal | Fox Business

پس از مدتی ماسک اعلام کرد یا تمامی سهام توییتر را خریدار خواهد کرد یا سهام خود را به فروش خواهد رساند و برای خرید این شبکه اجتماعی پیشنهاد ۴۴ میلیاردی ارائه داد.

سرانجام ماسک و هیات مدیره این شبکه اجتماعی بر سر این مبلغ به توافق رسیدند و ایلان نیز به‌ مانند جف بزوس و مایکل بلومبرگ، یک رسانه محبوب در اختیار دارد.

با این اوصاف مالک تسلا برای هر سهم ۵۴.۲۰ دلار پرداخت خواهد کرد و هنوز مشخص نیست که وی چه برنامه‌های برای این شبکه اجتماعی دارد، بااین‌وجود بحث آزادی بیان و تغییر در الگوریتم توییتر به‌ منظور شفافیت بیشتر از تغییراتی خواهد بود که با حضور ماسک انجام خواهد شد.

رشد ۱۹ درصدی دوج‌کوین تحت‌ تاثیر اخبار مالکیت توییتر

ایلان ماسک به‌عنوان مشهورترین هوادار دوج‌کوین شناخته می‌شود و خبر خرید توییتر باعث شد در ۲۴ ساعت گذشته ارزش دوج‌کوین ۱۸.۹۲ درصد رشد نمایند.

نکته جالب در خصوص مالک تسلا این بوده که او در هفته‌های اخیر به جمع توسعه دهندگان دوج‌کوین پیوسته است و وی با بیلی مارکوس یکی از بنیان‌گذاران دوج‌کوین به توافق رسیده است.

تشویق مشاغل برای استفاده از دوج‌کوین به دلیل کارمزد نسبتاً اندک و ارز انعام در پلتفرم‌های مختلف دو برنامه اصلی برای گسترش به‌ کارگیری از دوج‌کوین عنوان شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =