کارگران از ۸ نوع مرخصی می‌توانند استفاده کنند که اطلاع داشتن از این نوع مرخصی‌ها و میزان آنها بر اساس قانون، می‌تواند مانع اختلاف میان کارگران و کارفرمایان شود.

کارگران از چه مرخصی‌هایی می‌توانند استفاده کنند؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ مرخصی های کارگران مشمول قانون کار معمولا از موارد اختلافی بوده، به طوری که باعث شده در بسیاری از موارد برای حل موضوع، پرونده های شکایت تشکیل شود.

آگاهی داشتن به جزییات حوزه کار از جمله مرخصی های کارگران و انواع آن می تواند هم برای کارفرمایان و هم برای کارگران راهگشا باشد و اختلافات را از کارگاه ها دور نماید.

در واقع کارگران می توانند از ۸ نوع مرخصی استفاده نمایند که شامل مرخصی استحقاقی، مرخصی ازدواج، مرخصی زایمان، مرخصی شیردهی، مرخصی فوت بستگان، مرخصی بدون حقوق، مرخصی حج و مرخصی استعلاجی می باشد.

مرخصی استحقاقی کارگران به ۴ نوع تقسیم می شود؛ بطوریکه بر اساس ماده ۶۴ قانون کار، بطور کلی، طی یک سال، ۲۶ روز کاری و با احتساب ۴ روز جمعه ۳۰ روز است که با استفاده از مزد خواهد بود.

اما همین مرخصی استحقاقی برای کارگاه های کمتر از ۱۰ نفر به مدت ۲۱ روز خواهد بود و برای کارهای سخت و زیان آور نیز ۵ هفته است و طبق ماده ۶۸ برای کارگران فصلی بر حسب ماه های کارکرد می باشد.

نوع دیگر مرخصی کارگران، مرخصی ازدواج است که طبق ماده ۷۳ قانون کار به مدت ۳ روز است.

مرخصی کارگران

مرخصی زایمان نیز برای زنان به مدت ۹ ماه است که با احتساب مزد خواهد بود.

اما طبق ماده ۷۸ قانون کار برای مادران تا زمان ۲۴ ماهگی کودک، مرخصی شیردهی محسوب خواهد شد که به ازای هر ۳ ساعت کار، نیم ساعت خواهد بود.

علاوه بر اینها، مرخصی فوت همسر، پدر، مادر و فرزندان نیز ۳ روز است.

اما طبق ماده ۶۷ قانون کار، هر کارگر حق دارد به منظور ادای فریضه حج واجب در تمام مدت کار خویش فقط برای یک نوبت، یک ماه به عنوان مرخصی استحقاقی یا مرخصی بدون حقوق استفاده نماید.

مرخصی بدون حقوق نیز در قانون برای کارگران پیش بینی شده و طبق ماده ۷۲ ضمن توافق کتبی با کارفرما انجام می شود.

مرخصی استعلاجی نیز طبق بند ۷ ماده ۲ قانون تامین اجتماعی وضعیتی است که کارگر توانایی اشتغال را برای مدت موقت ندارد و این نوع مرخصی، سقف ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =