مرکز آمار ایران با اعلام تغییرات نرخ تورم دهک‌های هزینه‌ای در فروردین ماه سال‌جاری، فاصله تورمی بین دهک‌ها را بدون تغییر نسبت به ماه قبل، به میزان ۳.۶ درصد محاسبه کرد.

فاصله تورمی دهک‌ها ثابت ماند

به گزارش کارآفرین نیوز، این مرکز با اعلام اینکه نرخ تورم کل کشور در فروردین ماه سال جاری برابر با ۳۹.۲ درصد بوده است، اعلام کرد: همچنین نرخ تورم دهک های هزینه ای نیز در بازه ۳۸.۱ درصد برای دهک نهم تا ۴۱.۷ درصد برای دهک اول در نوسان است.

بر پایه این گزارش، نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها و دخانیان نیز بین ۴۹.۶ درصد برای دهک سوم و چهارم و ۵۰.۴ درصد برای دهک های نهم و دهم در نوسان بود.

همچنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین٣٢.٢ درصد برای دهک ششم تا ٣٥.٢ درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٣,٦ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٣.٦ واحد درصد) بدون تغییر بوده است.

فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٠.٤ واحد درصد افزایش داشته و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ٠.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =