۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸

شاخص کل در بازار بورس ۹ ‌هزار و ۶۳۴ واحد افت داشت، این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۳۳ هزار واحد رسید.

شاخص بورس کاهش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، ‌برپایه معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۴۵۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵ هزار و ۲۰۸ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۱۲۱ واحد کاهش به ۴۳۳ هزار و ۳۳۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۷۳۰ واحد افت به ۲۸۲ هزار و ۱۹۷ واحد رسید. شاخص بازار اول هشت هزار و ۷۵۲ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۶۰۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۱۸ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۳۲ واحد، سیمان داراب (ساراب) با ۲۷ واحد، صنایع سیمان دشتستان (سدشت) با ۱۲ واحد، تامین سرمایه نوین (تنوین) با هفت واحد و سیمان مازندران (سمازن) با هفت واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۳۰۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۰۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۸۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۶۶۷ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۶۰۱ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۵۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۲۵ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۴۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۲۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۱۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۳۰۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۷۰ واحد و  توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۲۴۷ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

 امروز نماد ملی صنایع مس ایران (فملی)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)، سیمان داراب (ساراب)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بانک ملت (وبملت) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت بود و در این گروه ۳۰۵ میلیون و ۴۶۰ هزار برگه سهم به ارزش یک‌هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =