رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در سال گذشته بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار مودی در بخش مشاغل شناسایی شدند که حاصل اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مبتنی بر فناوری‌های اطلاعاتی بوده است.

شناسایی ۲.۲ میلیون مودی مالیاتی در سال ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، داود منظور گفت: در سال گذشته در بخش مشاغل بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار مودی شناسایی شدند که این موفقیت حاصل اجرای طرح ها و برنامه های مبتنی بر فناوری های اطلاعاتی و همچنین استفاده موثر از همه ظرفیت های قانونی از جمله ماده ۱۶۹ مکرر، معاملات فصلی، تراکنش های بانکی، ساماندهی کارتخوان ها و سایر شیوه های قانونی برای شناسایی مودیان جدید بوده است.

منظور ضمن بیان سیاست ها و اولویت های سازمان در سال جدید تاکید کرد: امسال با استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی و با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی، دریافت اطلاعات کارتخوان و تراکنش‌های بانکی و تغییر رویکرد در اجرای تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات های مستقیم و همچنین اصلاح بخشنامه بخشودگی جرائم، به دنبال تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، اجرای عدالت مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی است.

وی تکریم مودیان را از اولویت های اصلی سازمان امور مالیاتی در سال جدید برشمرد و گفت: با حرکت به سمت رسیدگی داده محور و با استفاده از حکمرانی داده ها و اطلاعات، به دنبال ایجاد شفافیت، تامین اهداف مالیاتی و جلب رضایت عمومی هستیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.