آمارها حکایت از این دارد که تا پایان فروردین ماه سال جاری، ۱۵۰۲ شرکت خلاق در کشور مشغول به فعالیت بوده‌اند که در این بین، ۷۸۴ شرکت در حوزه کسب و کارهای دیجیتالی و فضای مجازی بوده است.

جزئیات فعالیت ۱۵۰۲ شرکت خلاق در ۱۰ حوزه

به گزارش کارآفرین نیوز، ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در روزهای اخیر اقدام به انتشار تعداد شرکت های خلاق تا پایان فروردین ماه جاری کرد.

بر اساس اعلام این ستاد، یک هزار و ۵۰۲ شرکت خلاق در کشور مشغول به فعالیت هستند.

بررسی حوزه فعالیت این شرکت ها حکایت از این دارد که ۵۲ درصد این واحد در حوزه کسب و کارهای دیجیتالی و فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند.

در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی با ۱۸۸ شرکت، حوزه صنایع دیداری و شنیداری ۱۴۳ شرکت و در حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی نیز ۱۲۵ شرکت به خدمات خود را ارائه می دهند.

خلنه خلاق

حوزه طراهی و معماری با ۹۸ واحد، حوزه گیاهان داروئی و طب سنتی با ۶۱ واحد، حوزه خدمات زیرساختی صنایع خلاق با ۴۰ شرکت و حوزه یادگیری چاپ و نشر با ۳۲ واحد در جایگاه های بعدی قرار دارند.

از طرفی در کشور ۴۴ خانه خلاق و نوآوری نیز حضور داشته که مشغول به ارائه خدمات هستند که خانه های خلاق و نوآور به عنوان یکی از هسته های مهم کمک به تسهیل و تسریع ایده و طرح های خلاقانه، نوآورانه و تیم های آنها برای ایجاد کسب و کار و تجاری سازی محصولات شناخته می شود که برنامه آن توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح ریزی و در مرحله اجرایی قرار می گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =