عملکرد بورس در هفته جاری صعودی بود به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص هم وزن به ترتیب ۰.۶۱ و ۲.۵۵ درصد رشد داشتند.

بازدهی بورس در هفته اول اردیبهشت

به گزارش کارآفرین نیوز، بازار سرمایه در هفته اول اردیبهشت کاری خود در سال جاری روند مثبتی داشت و بررسی روند شاخص کل بورس حکایت از این دارد که شاخص بورس کار خود را باکاهش ۷ هزار و ۴۸۸ واحدی آغاز کرد..

در ادامه روزهای دوشنبه، سه شنبه روند بورس صعودی اما در روز چهار شنبه بورس با اصلاح مواجه شد، در نهایت شاخص کل بورس کار خود را در ارتفاع یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۴۳۳واحد به پایان برد که ۹ هزار و ۲۱۴ واحد بیشتر از هفته گذشته است.

شاخص کل با معیار هم وزن و شاخص فرا بورس در این هفته روند صعودی داشتند، البته شاخص فرا بورس در روز یکشنبه ۱۶ واحد افت کرد.

شاخص کل با معیار هم وزن در این هفته رشد ۱۰ هزار و ۲۵۹ واحدی را ثبت کرد، این شاخص در نهایت کار خود را در ارتفاع ۴۱۱ هزار و ۶۸۹ واحد به پایان برد و بازدهی مثبت ۲.۵۵درصدی را به ثبت رساند.

شاخص فرا بورس نیز در این هفته ۱۵۳ واحد رشد داشت و با بازدهی ۰.۷۴ درصدی در ارتفاع ۲۰ هزار و ۹۱۶ واحد قرار گرفت و باید دید در هفته آینده آیا کانال ۲۱ هزار واحد فتح خواهد شد؟

در جریان معاملات روز سه شنبه تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی مثبت شد و رشد ۱۸۶ درصدی را به ثبت رساند.

در این روز ۱۸۰ میلیارد تومان پول توسط سهامداران حقیقی وارد بازار شد که کارشناسان اعتقاد دارند این عامل، رونق بورس را در آینده به همراه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =