نسل "ایکس" سرمایه‌داران به عنوان یک نسل مدیر، منطقی و مشکل پسند شناخته می‌شوند و ایلان ماسک از مشهورترین افراد این نسل است.

نسل "ایکس" ثروتمندان را بهتر بشناسید

به گزارش کارآفرین نیوز، در هر نسل فقط تعداد معدودی از مردم وجود دارند که متمایز شده و در میان هم نسلان خود به موفقیت چشمگیر می رسند.

اخیرا مجله فوربس، لیستی از ثروتمندان جهان منتتشر کرد که در آن افرادی مختلفی حضور داشتند، نکته جالب در این لیست به تفاوت سنی افراد مربوط می شود، در این لیست از متولد سال ۱۹۲۵ میلادی تا ۱۹۹۵ میلادی افرادی حضور دارند، به عبارتی می توان گفت فاصله سنی ۷۰ ساله میان ثروتمندان جهان وجود دارد.

در سلسله گزارشات «چهره در حال تغییر میلیاردرها» نسل های مختلف سرمایه داران را با یکدیگر مقایسه می شود، در واقع به بررسی حوزه های کاری، تعداد بانوان و محل زندگی این افراد موفق خواهیم پرداخت.

علاوه بر این، تعداد فرزندان هر کدام از این نسل ها، میزان دارایی، تعداد افراد خودساخته و ... نیز معرفی خواهند شد.

نسل ایکس ثروتمندان

نسل X متولد سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۰ میلادی هستند، با وجود اینکه در این نسل فناوری با رشد قابل ملاحظه ای همراه بود، اما پیشرفت در حوزه های فناوری به مانند امروز نبود.

نسل ایکس با درک صحیح دنیای دیجیتالی و غیر دیجیتال توانست موفقیت های شگرفی در عرصه های اقتصادی رقم زند.

ایلان ماسک به عنوان مالک شرکت تسلا، مالک توییتر، مدیرعامل و مهندس ارشد SpaceX با ثروت بیش از ۲۷۰ میلیارد دلار برجسته ترین فرد این نسل محسوب می شود.

لارِنس لَری پِیج کارآفرین و مبتکر آمریکایی و یکی از بنیان گذاران گوگل نیز از دیگر افراد شاخص این نسل محسوب می شود که ثروت او نیز بیش از ۱۱۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بررسی حوزه های فعالیت نسل ایکس حکایت از این دارد که اولویت فعالیت های اقتصادی این نسل برخلاف نسل های دیگر حوزه تکنولوژی بوده است.

در واقع ۲۴.۲درصد از افراد این نسل در حوزه تکنولوژی مشغول به فعالیت هستند، ۱۳.۹ درصد در حوزه تولید و ۱۱.۶ درصد در حوزه امور مالی و سرمایه گذاری حضور دارند.

در این نسل کمترین سرمایه گذاری به حوزه رسانه و سرگرمی با ۳.۲ درصد و انرژی با ۳.۳ درصد اختصاص داده شده است، همچنین در این نسل حوزه فلزات و مواد معدنی در میان سرمایه گذاری های اصلی حضور ندارد.

همچنین ۸ درصد از افراد این نسل در حوزه مراقبت های بهداشتی، ۷.۶ درصد در حوزه مد و خرده فروشی، ۶.۸ درصد در حوزه غذا و نوشیدنی، ۵.۹ درصد در حوزه های مسکن و املاک و ۳.۳ درصد در حوزه های چند گانه مشغول به فعالیت هستند.

دارایی خالص نسل ایکس ۴.۴۶ میلیارد دلار بوده که از نسل خاموش و بیبی بومرها کمتر بوده و برخلاف دو نسل گذشته محل سکونت محبوب این نسل، خارج از آمریکا و در چین است.

بررسی میانگین تعداد فرزندان بیبی مومرها حکایت از این دارد که آنها نسبت به نسل خاموش فرزندان کمتر و نسبت به بیبی بومرها فرزندان بیشتری داشته و میانگین تعداد فرزندان این نسل ۳ نفر است.

۱۱.۹ درصد از افراد این نسل مربوط به بانوان بوده که در مقایسه با نسل خاموش و بیبی بومرها بیشتر است، همچنین ۸۰ درصد از افراد این نسل، افراد خودساخته بوده که بدون هیچ گونه پشتوانه ای به چنین جایگاهی رسیده اند، این عدد نیز در میان نسل های چندگانه بیشتر مقدار است.

۱۷.۷ درصد از افراد این نسل شهروندان ایالات متحده بوده و ۸۱.۸ درصد از افراد نیز در خارج از آمریکا سکونت دارند که حکایت از کاهش تعداد سرمایه داران آمریکایی دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =