به گفته رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اعطای وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی هفته آینده به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد.

ابلاغ وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی در هفته آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، نوسازی و بازسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ در دستور کار دولت قرار گرفته و در قالب آن قرار است به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی پرداخته شود.

طبق گزارش بانک مرکزی، ارائه تسهیلات مسکن روستایی از شهریور تا پایان سال ۱۴۰۰ و در مدت شش ماه، رشد ۱۸۸ درصدی داشته و از ۱۶ فقره به ۳۰ هزار و ۱۷۲ فقره رسیده است.

بر این اساس و به منظور حمایت از متقاضیان تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، چندی پیش مسئله افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان مطرح شد و در این خصوص، اکبر نیکزاد ششم اردیبهشت ماه ضمن اشاره به آخرین وضعیت وام مسکن روستایی گفت: به دستور محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری اعطای وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی هفته آینده به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد.

مسکن روستایی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: این تسهیلات با سود پنج درصد و ضمانت سفته زنجیره‌ای و بازپرداخت ۲۰ ساله به روستاییان اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: روستاییان در جریان قرار گرفته، به بنیاد مسکن شهرستان‌ها مراجعه و تعدادی هم پروانه ساخت اخذ کرده‌اند. عملیات اجرایی واحدهای مسکن روستایی استان‌های سردسیر به دلیل طولانی شدن آن و جلوگیری از رسیدن به ماه‌های سرد سال آغاز شده است. به روستاییان اطمینان دادیم که به محض ابلاغ وام، تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به آنها تعلق می‌گیرد. بانک‌های عامل نیز برای همکاری کامل با ما اعلام آمادگی کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =