آژانس بین‌االمللی انرژی‌های تجدیدپذیر (ایرِنا) اعلام کرد: هند قادر است حتی پیش از زمانبندی اعلام شده در سال ۲۰۷۰، برنامه کربن صفر را تحقق بخشد.

هند برنامه کربن صفر را عملیاتی می‌کند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از آسیا فایننشال، هند طبق برنامه از پیش طراحی شده تا سال ۲۰۷۰، به جرگه کشورهای پاک می پیوندد و پروژه کربن صفر را محقق خواهد کرد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر (IRENA) اعلام کرد: هند با مداومت بر روند کنونی می تواند تا سال ۲۰۷۰، به کشوری تبدیل شود که هیچ آلایندگی محیطی در فرایند تولید انرژی ایجاد نخواهد کرد.

فرانچسکو کَمِرا (La Camera) افزود: هند، فرایند کربن زدایی در صنعت فولاد را به طور جد در دستور کار خود قرار داده است.

آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر در سال ۲۰۰۹ میلادی با هدف ترویج استفاده از تمام اَشکال انرژی های تجدیدپذیر تاسیس شد که در حال حاضر مقر آن، ابوظبی است.

کمرا با تاکید بر گسترش چشمگیر توربین های بادی در سواحل این کشور، از عزم بسیار جدی هند بر تحقق تعهدات این کشور در زمینه مقابله با چالش های زیست محیطی خبر داد.

نیروگاه خورشیدی

وی با اشاره به سیاست های دولت مودی، به تحقق تعهد تولید ۵۰ درصد انرژی موردنیاز این کشور از منابع غیرفسیلی، پیش از سال ۲۰۳۰ اشاره کرد. نارندا مودی؛ نخست وزیر هند سقف هدف تولید انرژی های غیرفسیلی را از ۱۵۱ گیگاوات کنونی به ۵۰۰ گیگاوات در سال ۲۰۳۰ افزایش داد.

در حال حاضر، ظرفیت جاری تولید انرژی در سواحل هند ۴۰ گیگاوات اعلام شده است. این در حالی است که ۶۰ گیگاوات هم در نیروگاه های خورشیدی متمرکز تولید می شود.

هند پیشتر نیز برای راه اندازی توربین های بادی در سواحل اقدام کرده بود اما به دلیل هزینه بالای احداث چنین نیروگاه هایی، آن را به تعویق انداخته بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =