رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما در زمینه فروش نفت به رقم‌های بسیار خوبی رسیده‌ایم و تمامی درآمدهای فروش نفت را وصول می‌کنیم،

تمام درآمد فروش نفت را وصول می کنیم

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه هئیت دولت در پاسخ به سؤالی درباره نوسانات اخیر بازار ارز، با اشاره اینکه درآمدهای ارزی کشور در قیاس با سال گذشته بهتر شده است، بیان کرد: درآمدهای ارزی از صادرات‌های صورت گرفته به خصوص صادرات نفتی وصول شده است و در فروردین ماه سال جاری در حوزه درآمدهای ارزی اوضاع خوبی داشتیم.

وی با اشاره به تخصیص ۱۱ میلیارد دلار ارز در فروردین ماه، افزود: وضعیت خوب است و خوشبختانه در زمینه تخصیص ارز نسبت به سال گذشته به جایگاه ارزشمندی رسیده ایم.

بازار متشکل ارزی وضعیت خوبی دارد

رئیس کل بانک مرکزی در این خصوص، تاکید کرد: صادرکنندگان اسکناس‌های خود را می‌آورند و در سامانه نیما قیمت‌ها از ثبات خوبی برخوردار است. بر این اساس در زمینه تامین منابع ارزی هیچ مشکلی نداریم.

صالح‌ آبادی در پاسخ به سؤالی درباره ارزهای بلوکه شده در برخی از کشورهای خارجی، گفت: مطالبات ما از کشور انگلیس وصول شده است و حتی از آن پول استفاده نیز شده است. راجع به سایر وجوه مسدودی نیز به مرور زمان اطلاع رسانی کرده و خواهیم کرد، در مجموع باید گفت که روند کار به خوبی پیش می‌رود.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره سرنوشت مذاکرات هسته‌ای و تاثیر توافق یا عدم توافق با طرف‌های ۴+۱ بر بازار ارز ایران، با اشاره به اینکه رقم‌های اعلام شده برای آینده قیمت ارز صحیح و کارشناسی نیست، گفت: این ارقام برای تحت تاثیر گذاشتن ثبات بازار ارز است، من سوال می‌کنم مگر در سه سال گذشته که ما تحریم بودیم ارز کشور تامین نشده است؟ ما همین الان ظرفیت تولید نفت و فرآورده‌های آن را به دوران قبل تحریم بازگردانده‌ایم.

صالح آبادی افزود: ما به رقم‌های بسیار خوبی در زمینه فروش نفت رسیده‌ایم و تمامی درآمدهای آن را وصول می‌کنیم. بنابر این حتی اگر برجام هم نباشد، تامین ارز در کشور به نحو مناسبی انجام خواهد شد و در بازار ارز هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =