عضو کانون صرافان ایران درباره آثار معافیت مالیاتی ورود ارز به کشور، معتقد است این بخشنامه موجب افزایش قابل توجه ورود ارز به کشور خواهد شد.

پیش‌بینی افزایش ورود ارز به کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، کامران سلطانی‌زاده بیان کرد: به طور طبیعی وقتی دولت مالیات هر کالایی را حذف کند باعث می‌شود هزینه فعالان آن حوزه کاهش یابد و در نتیجه واردات آن رشد خواهد کرد که در خصوص ارز فیزیکی نیز همین اتفاق خواهد افتاد.

فعالان اقتصادی قبل از این در خصوص اعمال مالیات بر ارزهای وارد شده به کشور نگرانی داشتند چرا که اگر ۲۰ تا ۲۵ درصد مالیات به ارز وارد شده به کشور اعمال می‌شد، به شدت بر روی سودآوری فعالان اقتصادی تاثیر می‌گذاشت.

وی گفت: معافیت مالیاتی ورود اسکناس ارز به کشور می‌تواند واردات اسکناس ارز را تسهیل کند، هم اکنون صادرات قابل توجهی به کشورهای خارجی به خصوص کشورهای همسایه صورت می‌گیرد که امکان دارد بازگشت ارز حاصل از آن، از طریق شبکه بانکی مشکل یا زمانبر باشد، اما بازشدن این راه کمک زیادی به صادرکنندگان می‌کند.

این اقدام باعث افزایش بیشتر عرضه ارز در کشور خواهد شد چون که بخشی از صادرکنندگان می‌توانند تعهدات ارزی خود را از این طریق ایفا کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =