برای خرید یک واحد ۸۰ متری در تهران دستکم به یک میلیارد و ۲۶۱ میلیون تومان (متوسط قیمت در ارزانترین منطقه) تا ۶ میلیارد تومان (متوسط قیمت در گرانترین منطقه) بودجه لازم است؛ با این حال، نرخ‌های کمتر از ۱.۲ میلیارد و بالاتر از ۶ میلیارد نیز برای واحدهای ۸۰ متری وجود دارد.

قیمت واحد ۸۰ متری در مناطق مختلف تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، یکی از اساسی ترین هزینه های خانواده ها و همچنین جوانان در شروع زندگی، تامین هزینه های مربوط به خرید و یا رهن و اجاره مسکن است.

طی سال های گذشته نیز افزایش هزینه های در بخش های مختلف مسکن، باعث بی اثر شدن وام های خرید مسکن شده است.

در ماه های اخیر رشد قیمت مسکن در تهران به صورت مداوم ادامه داشته و تا بیش از ۳۵ میلیون تومان (متوسط قیمت) در اسفندماه سال گذشته نیز رسیده بود، با این حال در گزارش مربوط به فروردین ماه امسال بانک مرکزی، روند افزایش قیمت مسکن متوقف و کاهشی شده است.

متوسط قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

بر مبنای نرخ های رسمی اعلام شده از سوی بانک مرکزی برای مناطق مختلف تهران، برای خرید یک واحد مسکونی ۸۰ متری حداقل یک میلیارد و ۲۶۱ میلیون تومان و در گرانترین منطقه بیش از ۶ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز است.

البته باید گفت، نرخ های محاسبه شده از سوی بانک مرکزی، نرخ های میانگین مناطق مختلف تهران است به نحوی که می توان نمونه های کمتر از ارقام یاد شده و بیشتر را نیز مشاهده کرد.

همچنین طبق نرخ متوسط خرید هر متر مربع مسکن در تهران طی فروردین ماه امسال، قیمت یک واحد ۸۰ متری ۲ میلیارد و ۷۴۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان است.

نگاهی به نرخ های متوسط اعلامی برای مناطق مختلف تهران نشان می دهد که در منطقه دو هر واحد ۸۰ متری متوسط حدود ۴ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

در منطقه ۳ تهران هر واحد ۸۰ متری، بیش از ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است و در منطقه ۶ نیز قیمت واحد ۸۰ متری به حدود ۴ میلیارد تومان می رسد.

مناطق بالای ۴۰ میلیون تومان

طبق آمارهای اعلام شده، نرخ فروش مسکن در برخی مناطق مانند ۹، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۶تا ۲۱ از سایر مناطق تهران متعادل تر بوده و در این بخش ها امکان تامین مسکن نسبت به سایر مناطق تهران بیشتر فراهم است.

در عین حال، این موضوع که وام های فعلی مسکن دیگر در تهران قدرت خرید چندانی نداشته و متقاضیان باید نقدینگی مناسبی برای خرید مسکن در اختیار داشته باشند، حائز اهمیت بوده و لازم است تا تصمیم گیران و ساست گذاران در این خصوص چاره اندیشی کنند.

طبق آخرین بررسی ها، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در ۵ منطقه تهران بالاتر از ۴۰ میلیون تومان است.

همچنین ۵ منطقه نیز بالاتر از ۳۰ میلیون تومان در هر متر مربع واحد مسکونی است و در سایر مناطق قیمت ها زیر ۳۰ میلیون تومان معامله می شود.

قیمت مسکن مناطق تهران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =