رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام گروهای جدید مشمول دریافت سهام عدالت مانند افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و کارگران فصلی، از آغاز فرایند اختصاص سهام عدالت در دولت خبر داد.

گروه‌های مشمول جامانده سهام عدالت مشخص شد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به آغاز فرآیند اختصاص سهام عدالت به جاماندگان، گفت: طبق گزارش ها بسیاری از افراد مشمول از جمله در گروه های تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، رزمندگان، ایثارگران، کارگران فصلی و ... از دریافت سهام عدالت محروم شده بودند.

وی اظهارداشت: طبق پیگیری های صورت گرفته، دولت مکلف است امسال بر اساس قانون بودجه به جا ماندگان با اولویت افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و همه کسانی که مشمول دریافت سهام عدالت و واجد شرایط هستند و به هر دلیل دریافت نکردند، سهام عدالت واگذار کند.

پورابراهیمی

پورابراهیمی ادامه داد: طبق اطلاعی که دادند یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد هستند که فاقد سهام عدالت بوده و جزو جا ماندگان محسوب می شوند و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر نیز تحت پوشش بهزیستی هستند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: خانواده بزرگ ایثارگران که برآورد ما این است که نزدیک به سه میلیون نفر شامل این مجموعه هستند و گروه‌های دیگر مثلاً روستائیان، کارگران فصلی و مجموعه‌های دیگر هم شامل لیست جاماندگان سهام عدالت هستند.

وی گفت: افراد مرحله اول که اولویت اصلی ما محسوب می شوند حدود چهار تا پنج میلیون نفر هستند. اولویت بعدی ما افرادی هستند که تحت پوشش نیستند، ولی بر اساس قانونی که قبلاً تنظیم شده و بر اساس اطلاعاتی که وضعیت دارایی، درآمد و شرایط زندگی شان را تعریف می‌کند که در همان کارگروه تخصصی که قانون تعریف کرده باید با روش علمی شناسایی شوند.

پورابراهیمی تاکید کرد: اشتباهی که در سال ۸۵ انجام شد به حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر که واجد دریافت سهام عدالت نبودند، سهام عدالت داده شد و افرادی که واجد بودند حذف شدند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای بقیه هم مانند بازنشستگان، مجموعه‌های مختلفی از روزنامه نگاران، خبرنگاران، خادمان مساجد و خیلی از این گروه‌ها که در دریافت سهام عدالت جا مانده هستند، طبیعتاً این اطلاعات هم بر اساس آن پایگاه اطلاعاتی وزارت کار، قابل بررسی و احصاء خواهد بود.

وی افزود: نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت هم از زمان واگذاری تاکنون فوت کرده اند که باید به وراثشان برسد که یکی از مشکلاتی است که باید حتماً حل شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =