دی بی اس بانک، نه تنها در زمینه امور روزمره بانکی در نظام بانکداری آسیای جنوب شرقی و همچنین سطح بین‌الملل، حرف‌های مهمی برای گفتن دارد، بلکه در زمینه حمایت از کسب و کارهای نوپا و نوین نیز بسیار قدرتمند وارد شده است.

دی بی اس بانک؛ پرواز تا آسمان یونیکورن‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، دی بی اس بانک سنگاپور که از سال ۱۹۶۸ تا ۲۰۰۳ به عنوان بانک توسعه سنگاپور شناخته می شد، اما چند سالی است نامش در زمره ۱۰ بانک برتر آسیا به چشم می خورد.

به جرات می توان گفت بانک هایی که سال ها نامشان در اینگونه فهرست ها تکرار می شود، تنها با اقدامات معمول بانکداری در این جایگاه قرار نمی گیرند، بلکه اقدامات نوینی انجام می دهند که شاید کمتر رقیب یا همکار صنفی، جسارت آغاز آن را داشته است.

پرواز دو ساله استارتاپی به سوی آسمان یونیکورن ها

دی بی اس علاوه بر گسترش و بهسازی چشمگیر اقدامات بانکی معمول، دامنه اقدامات خود را به عرصه های نوین استارتاپی و فین تکی نیز گسترانده است.

در توصیف اهداف این برنامه دو ساله آمده است: این برنامه برای پرواز استارتاپ ها به آسمان یونیکورن ها (تک شاخ های استارتاپی) طراحی شده است.

این برنامه شامل بسته حمایتی متشکل از خدمات بانکی و حرفه ای است. علاوه بر این، منتورینگ های تخصصی ویژه استارتاپ ها توسط متخصصان فناوری های دیجیتال، در زمره خدمات این بانک به استارتاپ ها قرار می گیرد.

همچنین ایجاد ارتباطات و فرصت های شبکه سازی جهانی برای افزایش مقیاس پذیری استارتاپ ها تا کسب استقلال در دنیای بین الملل از دیگر اقدامات بانک در جهت رشد استارتاپ ها است.

افزایش مرحله ای تاب آوری استارتاپ ها در دنیای رقابت با سایر استارتاپ های بین المللی، به صورت گام به گام طراحی شده و استارتاپ ها با توجه به افزایش مقیاس نوآوری یا محصول خود، مرحله به مرحله با حمایت های علمی به روز متخصصان استارتاپی این بانک، قدرت استقلال خود ار افزایش می دهند.

- مرحله رپید (DBS RAPID)؛ مرحله همیاری و همگامی کارآفرینان با متخصصان حوزه فناوری های دیجیتالی بانک است که متخصصان معتمد و مورد تایید بانک برای افزایش کارآیی روند کار، گام به گام جریان کار را بررسی می کنند تا قابلیت های تعاملی استارتاپ در دنیای بین الملل تایید شود.

DBS Bank

- فایننشیو (Financio)؛ نرم افزار مکمل حسابداری بانک ویژه استارتاپ هایی است که در برنامه عملیات مقیاس گستری استارتاپ ها پذیرفته می شوند. این نرم افزار، تمام مراودات مالی استارتاپ را به مدت ۱۸ ماه ثبت می کند تا نحوه هزینه کرد و سایر اطلاعات لازم برای مقیاس پذیری استارتاپ به صورت دقیق محاسبه گردد.

- برنامه استارتاپ ایکسچنج (Startup Xchange)؛ تقویت محصول یا پروژه را به شیوه گواه اثبات مفهوم به پیش می برد تا اولویت های انتخاب محصول به نمایش گذاشته شود. استارتاپ هایی که در این برنامه پذیرفته می شوند تقریبا به صورت کامل از حمایت بانک برای تایید عملکرد محصول در دنیای واقعی اطمینان پیدا می کنند.

گواه اثبات مفهوم (Proof of Concept)؛ تقریبا همان ارزیابی سودآوری محصول با تمرکز بر پیشنهادها و نیازهای مشتری است که به توسعه و پیاده سازی یک ایده جدید یا عدم آن منتهی خواهد شد.

​    ​DBS BusinessClass

- مرحله بیزنس کِلَس (DBS BusinessClass)؛ برای استارتاپ به منزله گام بلندی برای جستجو و کشف دقیق شرایط صنعت مدنظر با استفاده از دیدگاه و چشم انداز ترسیم شده متخصصان معتمد بانک در آن حوزه محسوب می شود.

در این مرحله، بانک از استارتاپ های منتخب که عضو باشگاه بیزنس کلس هستند برای حضور در رویدادهای آن صنعت، دعوت اختصاصی به عمل می آورد و کارآفرینان استارتاپی با حضور در نشست های مرتبط، به شبکه کسب و کارهای منطقه ای یا جهانی در آن صنعت دست می یابند.

پیش شرط اصلی این بانک برای انتخاب استارتاپ ها آن است که کمتر از دو سال از زمان تاسیس آنها گذشته باشد.

Startup Xchange

حوزه حمایتی مورد علاقه مدیران بانک دی بی اس؛ نرم افزار، اینترنت اشیا، دفتر کل توزیع شده (DL)، فناوری های نوظهور و نوآوری هایی مانند اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA)، روش های احراز هویت بیومتریک، دیجیتال سازی و اتوماسیون، هوش مصنوعی با گرایش عمومی (GAI) و همچنین هوش مصنوعی گفتاری (CAI) یا همان چت بات ها (Chatbot) است.

پیوش گوپتا (Piyush Gupta)؛ مدیر اجرایی دی بی اس می گوید: استارتاپ ها را در پرواز به سمت آسمان یونیکورن ها همراهی می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =