معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و توجه به کیفی‌سازی، تفاهم‌نامه‌ای با بیمه منعقد شد تا متقاضیان از کیفیت ساختمانی واحدهای در حال ساخت و تکمیل شده اطمینان حاصل کنند که بنا بر این تفاهم‌نامه از ۳ تا ۱۰ سال اجزای ساختمانی بیمه کیفیت می‌شوند.

واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی بیمه کیفیت می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی برنامه‌های حوزه مسکن که امروز، ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار شد ضمن تاکید مجدد بر برنامه وزارتخانه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن که احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی چهار سال دولت سیزدهم است، گفت: جداول تامین زمین نهضت ملی مسکن به پیوست به استانداران اعلام شده و در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رییس‌جمهوری نیز اعلام خواهد شد. تامین زمین در عمل به قانون جهش تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن بسیار حائز اهمیت است که استانداران و مدیران کل راه و شهرسازی باید به آن اهتمام ویژه‌ داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن حدود ۸۰۰ هزار واحد روستایی برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلام است و حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شهری است که در بخش شهری روند تامین زمین و همچنین آغاز عملیات اجرایی توسط کارگزاران وزارت راه که شامل شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.

وی اجرای نهضت ملی مسکن را به روش خودمالکی علاوه بر اجرای توسط سازندگان حرفه‌ای و انبوه سازان روشی مناسب برای مشارکت بیشتر مردم برشمرد و افزود: در برنامه است که تا پایان مردادماه سقف عملیات اجرایی واحدهای شروع شده طرح نهضت ملی مسکن حداقل به دو میلیون واحد مسکونی برسد.

قاسمی عملکرد بنیاد مسکن را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن عملکردی در راستای اهداف دولت عنوان کرد و گفت: توجه به موضوعات محیط زیستی، گسل ها و حریم رودخانه ها برای وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بسیار حائز اهمیت است.

تدوین دستورالعمل صدور پروانه و پیش‌پروانه نهضت ملی

قاسمی توضیح داد: دستورالعمل و دستورکاری برای شورای‌عالی مسکن در خصوص پروانه و پیش‌پروانه تدوین شده که به استان‌ها ابلاغ و در جلسه شورای‌عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهوری بررسی خواهد شد.

در این نشست، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز اعلام کرد: بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر متقاضی مسکن در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط اولیه شناخته شدند. این تعداد متقاضی به کارتابل استانی ارائه شده که بر اساس آمار، تاکنون پالایش نهایی ۵۶۲ هزار متقاضی نهایی شده است.

معاون مسکن و ساختمان با بیان اینکه همکاران استانی و شهرهای جدید حداکثر تا پایان خردادماه زمان دارند تا پالایش را تکمیل و نتیجه را به ستاد اعلام کنند، گفت: استان تهران با ۸۰۸ هزار ثبت‌نام و سمنان با ۱۹ هزار ثبت‌نام، بیشترین و کمترین تعداد متقاضیان ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و توجه به کیفی‌سازی، تفاهم‌نامه‌ای با بیمه منعقد شد تا متقاضیان از کیفیت ساختمانی واحدهای در حال ساخت و تکمیل شده اطمینان حاصل کنند، گفت: ظرف دو هفته آینده تفاهم نامه با بیمه به تمامی استان‌ها ابلاغ می‌شود که استان‌ها باید آن را سریعا به قرارداد تبدیل کنند. بنا بر تفاهم‌نامه منعقد شده با بیمه از ۳ تا ۱۰ سال اجزای ساختمانی بیمه کیفیت می‌شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =