شورای اطلاع رسانی دولت با صدور اطلاعیه‌ای، هرگونه تعدیل حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال جاری را رد کرد و افزایش حقوق امسال مشمولان قانون کار را قطعی دانست.

گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال کاهش دستمزد کارگران نادرست است

به گزارش کارآفرین نیوز، پس از مصوبه افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ کارگران و مشمولان قانون کا در اسفندماه سال گذشته، هجمه های فراوانی به منظور تلاش برای کاهش میزان افزایش حداقل دستمزد توسط برخی گروه ها صورت گرفت.

با این حال، پیش از این نیز برخی مسئولان کارگری و دولت عضو شورای عالی کار بر قطعی بودن مصوبه امسال شورای عالی کار تاکید کرده و عنوان شد که امکان تغییر مصوبات شورای عالی کار با توجه به توافق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت وجود ندارد.

با این وجود، در هفته های اخیر نیز فشارها توسط برخی گروه ها برای تعدیل دستمزد امسال مشمولان قانون کار ادامه یافت.

امروز شورای اطلاع رسانی دولت با صدور اطلاعیه ای افزایش حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال ۱۴۰۱ را لازم الاجرا اعلام کرد و عنوان شد: تصمیم شورای عالی کار برای افزایش ۵۷ درصدی کف دستمزد کارگران قطعی است و گمانه زنی ها درباره احتمال تعدیل افزایش حداقل حقوق کارگران نادرست است

دولت قاطعانه از سربازان خط مقدم تولید ملی - هم کارگران و هم کارفرمایان - حمایت می‌کند و معیشت کارگران را خط قرمز خود می‌داند

همچنین معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در اینباره عنوان کرد: خبر تغییر در مصوبه شورای عالی کار را رد می کنیم. آقای ریس جمهور تاکید داشتند بازار کار رصد شود تا تعدیلی صورت نگیرد و مصوبه شورای عالی کار به قوت خود پابرجاست.

در روزهای اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در اظهارنظری تاثیر دستمزد در تعدیل نیروی کار طی سال جاری را ناچیز دانست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =