بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای درباره طرح پیشنهادهایی مبنی بر اجاره حساب و یا کارت بانکی، هشدار داد.

مراقب پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی باشید

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک مرکزی از مردم خواست تا ضمن عدم پذیرش پیشنهادهای مجرمانه، مراتب را به مراجع قضائی و قانونی اطلاع رسانی کنند.

این بانک با تاکید بر اینکه به تازگی پیشنهادهایی به منظور اجاره کارت و یا حساب بانکی از طریق برخی کانال ها و گروه های مجازی مشاهده شده است، عنوان کرد که از این طریق به دارندگان حساب و کارت بانکی دریافت مبالغی برای اجاره کارت و یا حساب بانکی پیشنهاد می شود.

با توجه به این که افتتاح حساب و دریافت کارت برای همه هم میهنان به سهولت میسر است، اجاره کارت یا حساب صرفاً برای پوشش فعالیت های مجرمانه، پولشویی و فرار مالیاتی کاربرد دارد و پیشنهاد دهندگان، کسانی هستند که برای گریز از عواقب فعالیت های خلاف قانون، مسئولیت آن را در قبال پرداخت مبالغی اندک، یکسره متوجه اجاره دهندگان می کنند.

لازم به یادآوری است که مطابق با قوانین و مقررات جاری، مسئولیت تمام تراکنش ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی انجام می شود بر عهده دارنده آن است و هیچ ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی مسموع نیست.

از این رو به همه هم میهنان گرامی و اتباع محترم خارجی اکیدا توصیه می شود ضمن دقت کامل در ارائه وکالت به اشخاص ثالث برای دریافت خدمات بانکی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت های خلاف قانونی که از طریق حساب ها یا کارت های بانکی اجاره ای انجام می شوند در امان باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =